Aktualizacja strony została wstrzymana

Coming out księdza profesora Aleksandra Posackiego – Mirosław Dakowski

O. Aleksander Posacki SJ to znawca demonologii, historii filozofii, nowych ruchów religijnych, sekt oraz problematyki okultyzmu i ezoteryki. Był też egzorcystą.

Przed paru laty czytaliśmy:

Jezuicka Kuria w Krakowie potwierdziła informację, że znany teolog i demonolog o. Aleksander Posacki SJ otrzymał od przełożonego Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego, zakaz publicznego sprawowania funkcji kapłańskich, wypowiadania się w mediach i działalności rekolekcyjno-duszpasterskiej.

„Zakaz ten ma mu dać czas na refleksję co do stylu jego życia zakonnego oraz wierności w przestrzeganiu reguł i ślubów w Towarzystwie Jezusowym” – poinformowała jezuicka Kuria.

Milczałem, nie znam sprawy.

Ostatnio, 16 grudnia, odezwał się [z Karagandy] JEGO mocny głos w odpowiedzi na proste i jasne zdanie poseł Siarkowskiej: „Uważam, że radosne świętowanie wydarzeń, które podzieliły Kościół, to niedobry pomysł” – powiedziała w czwartek z mównicy sejmowej posłanka PiS Anna Siarkowska

Na to oburzył się publicznie ks. Aleksander Posacki:

16 grudnia o 12:19 · Karaganda, West Kazakhstan Region, Kazachstan

„Protestantyzm to ostatecznie paralelna Droga Zbawienia. Bog wyprowadzil dobro nawet z bledow (takze KK). Czy chcemy byc madrzejsi od Boga?

Protestanci są w Polsce od setek lat, a kultura protestancka – filozofia i teologia – zbudowały kulturę światową! Jak można nie być wdzięcznym!

DLACZEGO B-PI KATOLICCY NIC NIE MÓWIĄ, nie korzystając z okazji, by pouczyć NIEŚWADOMYCH ludzi, także tych z sejmowych ławek….”

===========================

Czyżby, według księdza profesora, „radosne świętowanie wydarzeń, które podzieliły Kościół”, to dobry pomysł ?

Chyba tak uważa, bo pisze dalej:

„Otwarcie na Dialog zakłada przekonanie, że Ci tzw. ostatni mogą nas wiele, a czasem WSZYSTKIEGO NAUCZYĆ”.

I nawet teraz bym milczał, gdyby nie parę okoliczności :

A. Powtarzam za AP „DLACZEGO B-PI KATOLICCY NIC NIE MÓWIĄ”?? Biskupi katoliccy milczą o tym, nie zauważają herezji czy bredni, także teologowie wzięci – np. ci z mediów.

B. Gdy zajrzałem na fejsbuka X. Posackiego, poza powyższymi jego zdaniami zauważyłem pojawiające się coraz nowsze, dobrotliwe, oblicza Autora w obłokach białej brody i takiejże, starannie przystrzyżonej szewelury, upozowane jak w zakładzie foto z lat 60-tych zeszłego wieku. Alarmująca, niesmaczna, sztuczna auto-promocja. Drobiazg? Tak…

Z dyskusji pod jego wpisami systematycznie, codziennie znikają liczne uwagi, argumenty katolików. Na przykład taki, że:

– to ludzie, katolicy, wreszcie ludzie Kościoła mogą się mylić- ale nie KOŚCIÓL – to powiedział nam Chrystus!

Kwitowane są jedynie zdaniem autorytetu :

Aleksander Posacki: Straszny wysyp przedsoborowców

Wskazuje to, że ks. profesor nie przejęzyczył się, nie pomylił, ale świadomie dąży do tego, byśmy zaakceptowali jego wersję synkretycznej religii, mieszankę wszystkich wierzeń, bo przecież [powtarzam jego pogląd]:

„Otwarcie na Dialog zakłada przekonanie, że Ci tzw. ostatni mogą nas wiele, a czasem WSZYSTKIEGO NAUCZYĆ.”

Czekam jednak na jawną deklarację apostazji Księdza, lub na równie jawne, precyzyjne stanowisko jego Biskupa. Nie zaś żadnego demokratycznego tworu typu „konferencja”, lecz po prostu, po katolicku – BISKUPA.

=========================

Poniżej umieszczę parę wpisów z facebooka księdza, tych łagodniejszych, które ostały się po codziennym kasowaniu przez Gospodarza tych „nieżyczliwych”.

Ktoś napisał: Nie chodzi o potępianie protestantów ale o prawdę o Lutrze i protestentyźmie

Janusz Nestor Jeżeli nawet pominiemy społeczne nauczanie Kościoła Katolickiego, to w tę „chwalebną???” rocznicę należałoby przynajmniej wspomnieć o kilkunastu (tysiącach) zamordowanych Katolików. Coś o tym w pamięci zostało u nas na Górnym Śląsku.

Beata Bogdalska Czy jest coś w Piśmie o dialogu międzyreligijnym ?

Aleksander Posacki Dialog – to wyższa szkoła jazdy [sic!! MD]

Zbyt wielu domorosłych teologów-fundamentalistów, gaszących uparcie DUCHA ŚWIĘTEGO – buszuje na fb

======================

Tomasz Łęski Kościół przez wieki twierdził, że zbawienie można znaleźć tylko w Kościele Katolickim. Czyli albo Kościół się wtedy mylił, albo Ksiądz myli się teraz.

Beata Bogdalska No właśnie .Dziwi mnie ksiądz ,ponieważ jestem przekonana ,że wie jakie herezje głosił Luter. Czemu tak na siłę , robi ukłon w ich stronę …

Aleksander Posacki Bledy bledami ale odmawiac Braciom Protestantom Zbawienia to wielka uzurpacja. Oczywiscie ze KK sie mylil. Jak w wielu innych sprawach. Np. w kwestiach zydowskich czy islamskich

Anna Maria Pytam ponownie, czy ksiadz A. Posacki to ksiądz? Katolicki?

Andrzej Sarwa do Anna Maria Ba! Demonolog!

Tomasz Łęski Idąc za myślą Księdza, jeśli Kościół Katolicki mógł mylić się wtedy, to może mylić się i teraz. Mam na myśli, że w sprawie protestantyzmu, judaizmu czy islamu. Czyli, Księże Aleksandrze, nie może Ksiądz przyjąć na wiarę tego, co teraz mówi Kościół, bo sam Ksiądz uznał Kościół za niewiarygodny w przeszłości, a przez to i obecnie. Jeśli jednak wtedy Kościół głosił prawdę, to pobłądził obecnie. Czyli, nie można przyjmować na wiarę obecnej nauki, ale można się cofnąć do nauki prawdziwej i nią się kierować Poza tym powtórzę za św. Pawłem „Gdyby ktoś głosił ewangelię inną od Tej, Którą ja wam głoszę, niech będzie przeklęty. ” Luter głosi ewangelię kłamstwa, np. w sprawie rozwodów, obecności Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, i w innych. Jest więc przeklęty i nie może być zbawiony. Jego naśladowcy są zaś zwiedzeni.

Piotr Kuchar Rozwodu się nie świętuje.

Dariusz Wasilewski wstyd jeżeli tak mówi kapłan katolicki, sieje to tylko zgorszenie i zamęt. Jest tylko Jeden Kościół , chyba że ksiądz chce swoim Ego i Swoimi wypowiedziami założyć kolejną odszczepieńczą strukturę …

Jakub Hamrol Poza Kościołem nie ma zbawienia. A protestanci nie mają żadnych księży, biskupów, Mszy, Komunii Świętej, spowiedzi i nie mają racji. Mylą się i są tak pararelną drogą zbawienia jak Świadkowie Jehowy.

Bywało wiele takich wpisów. Znikały, a jedyny komentarz księdza AP:

Aleksander Posacki Straszny wysyp przedsoborowców

Marek Kajaniec Dożyliśmy czasów kiedy Jezuitom trzeba tłumaczyć szkodliwość reformacji

Parę takich wpisów się ostało. Ks. Posacki wycina większość wpisów protestujących, prostujących jego twierdzenia.

Gdybym przypuszczał, że Ksiądz może tak bezczelnie wycinać, więc fałszować dyskusję na forum publicznym, to bym choć część rozsądnych, katolickich wypowiedzi kopiował. Ale śledzić to 24/24??

Jak demonologa przekonywać o działaniu demona pychy?

Może by o tym przypadku autorytatywnie wypowiedział się jakiś doświadczony egzorcysta?

====================================

Addendum:

15 grudnia o 15:07 · Karaganda, West Kazakhstan Region, Kazachstan ·

FRANCISZEK – TO CUD MIŁOSCI POŚRÓD PSEUDOKATOLICKEGO ZAMORDYZMU, KTÓRY SMAKUJE WIELU (AP)

TO ODNOWA…ZAPOMNIANEJ…”TEOLOGII SERCA”!!!!!!!!!!! (AP)

Mirosław Dakowski
18 grudnia 2017

Za: Strona prof. Mirosława Dakowskiego (19.12.2017)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: W pewnym sensie można było spodziewać się takiego obrotu sprawy, choćby wnioskując z wypowiedzi o. Posackiego na antenie Radia Maryja 12 lat temu. Czytaj więcej tutaj.

 


 

Skip to content