Centralne obchody XXI Dnia Judaizmu w Warszawie

Aktualizacja: 2017-12-15 11:02 am

Tym razem Warszawa będzie gospodarzem centralnych obchodów XXI Dnia Judaizmu w Kościele katolickim. O szczegółach tego wydarzenia, które zaplanowano na 17. stycznia, rozmawiano podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Sekretariacie Episkopatu Polski.

Biskup Rafał Markowski, przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem Episkopatu zauważył, że Dzień Judaizmu stanowi kontynuację dzieła Soboru Watykańskiego II oraz kolejnych papieży XX wieku.

„Ten Dzień Judaizmu jest jakby owocem ich wielkiego trudu, poświęcenia, znakomitej kreatywności oraz powrotu do tego Kościoła, który musi być Kościołem otwartym. Świat jest po prostu bardzo kolorowy, jeżeli chodzi o wyznania religijne, jeżeli chodzi o kulturę, cywilizację. Jeżeli Ewangelia ma być ponad tym wszystkim, to Kościół musi być otwarty – nie ma wątpliwości. Ten Dzień Judaizmu jest kolejny raz potwierdzeniem tego, że idziemy z Ewangelią, głosimy ją, ale nie czynimy tego sami” – podkreślił bp Markowski.

XXI Dzień Judaizmu będzie przebiegał pod hasłem „Pokój! Pokój dalekim i bliskim!”.

R. Łączny/ KAI

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=98701 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]