Centralne obchody XXI Dnia Judaizmu w Warszawie

Tym razem Warszawa będzie gospodarzem centralnych obchodów XXI Dnia Judaizmu w Kościele katolickim. O szczegółach tego wydarzenia, które zaplanowano na 17. stycznia, rozmawiano podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Sekretariacie Episkopatu Polski.

Biskup Rafał Markowski, przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem Episkopatu zauważył, że Dzień Judaizmu stanowi kontynuację dzieła Soboru Watykańskiego II oraz kolejnych papieży XX wieku.

„Ten Dzień Judaizmu jest jakby owocem ich wielkiego trudu, poświęcenia, znakomitej kreatywności oraz powrotu do tego Kościoła, który musi być Kościołem otwartym. Świat jest po prostu bardzo kolorowy, jeżeli chodzi o wyznania religijne, jeżeli chodzi o kulturę, cywilizację. Jeżeli Ewangelia ma być ponad tym wszystkim, to Kościół musi być otwarty – nie ma wątpliwości. Ten Dzień Judaizmu jest kolejny raz potwierdzeniem tego, że idziemy z Ewangelią, głosimy ją, ale nie czynimy tego sami” – podkreślił bp Markowski.

XXI Dzień Judaizmu będzie przebiegał pod hasłem „Pokój! Pokój dalekim i bliskim!”.

R. Łączny/ KAI

Za: Radio Watykańskie (15/12/2017) | http://pl.radiovaticana.va/news/2017/12/15/centralne_obchody_xxi_dnia_judaizmu_w_warszawie/1355034

Skip to content