Aktualizacja strony została wstrzymana

Homopropaganda w katedrze. „Conchita Wurst” gwiazdą „modlitewnego” spotkania

Jak informuje Lisa Bourne z LifeSiteNews w wiedeńskiej katedrze św. Szczepana odbyła się uroczystość modlitewna poświęcona homoseksualistom w ramach Światowego Dnia AIDS, której współgospodarzem był kardynał Christoph Schönborn. W jej trakcie przemówienia wygłosili transwestyta i działacz homoseksualny.

Ściany i podłogi świątyni przyozdobiono banerami z motywami homoseksualnymi. Kardynał powitał u wejścia do katedry homoseksualnego działacza Gerry’ego Keszlera, który jest również organizatorem prohomoseksualnego „Balu Źycia”. Kard. Schönborn wyraził uznanie dla Keszlera oraz innych współorganizatorów balu.

Według diecezji uroczystość miała „upamiętnić 36 milionów zmarłych i dać sygnał przeciwko uprzedzeniom”. Natomiast kardynał w swoim kazaniu stwierdził, że „Bóg nie przyszedł, by potępić, ale zbawić”. A dalej spytał: „Co to oznacza dla nas?” I zaraz odpowiedział: „Nie osądzać, nie wykluczać, nie przywoływać do porządku”.

Po kardynale głos zabrał słynny transwestyta Thomas Neuwirth, znany jako „Conchita Wurst”, który mówił o „prześladowaniu tych, którzy przeżywają swoją tożsamość w sposób odmienny od większości” i wspomniał o „wykluczaniu i dyskryminacji”.

Lisa Bourne zwróciła uwagę na to, że pseudonim Neuwirtha zdaje się sugerować brak szacunku dla Matki Bożej. „Conchita to pochodna hiszpańskiego imienia Concepcion, które jest głównie używane w krajach Ameryki Łacińskiej, by uczcić Niepokalane Poczęcie (Immaculate Conception) Maryi Panny. A choć Wurst to niemiecki wyraz oznaczający kiełbasę, to jest on także używany przez niemieckojęzycznych obywateli, by wyrazić obojętność, dać do zrozumienia, „że coś nie ma dla kogoś znaczenia”.

Dziennikarka przypomniała też, że kard. Schönborn wyraził zadowolenie, gdy Neuwirth wygrał konkurs Eurowizji w roku 2014 jako „Conchita Wurst”.

Na zakończenie uroczystości Keszler stwierdził, że „nie ma znaczenia, kogo kochamy lub w kogo wierzymy”. Zaś kardynał podziękował mu „za jego uwagi”.

Bourne przypomina, że to nie pierwsze takie wydarzenie homoseksualne „kojarzone z wiedeńską katedrą”. W roku 2008 w muzeum przylegającym do katedry odbyła się wystawa prac ateisty określającego się jako marksista, która „obejmowała przedstawienia jawnych aktów homoseksualnych”, a pośród wystawionych obrazów znajdowała się „interpretacja Ostatniej Wieczerzy z Chrystusem i Jego apostołami przedstawionymi jako homoseksualiści w trakcie orgii”.

Z kolei w „walentynki” w katedrze błogosławieństwa udzielono również parom homoseksualnym. A w biuletynie katedralnym poświęconym Amoris laetitia przedstawiono „homoseksualną parę i ich adoptowanego syna jako alternatywną formę rodziny”

Dziennikarka zwróciła także uwagę na inne prohomoseksualne posunięcia kardynała Schönborna, jak stwierdzenie, że „Kościół powinien przyjąć pozytywne elementy związków gejowskich” czy uchylenie decyzji zabraniającej zasiadania w radach parafialnych jawnych homoseksualistów.

Źródło: LifeSiteNews

jjf

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2017-12-15)

 


 

[youtube =2QYAhkeYwIk width=”600″]

Cardinal Schonborn hosts disturbing gay-themed service in Cathedral

 


 

Skip to content