“Papież: Kościół to coś więcej niż agencja humanitarna”

Aktualizacja: 2009-05-31 4:10 pm

Benedykt XVI powiedział, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, że Kościół to coś więcej niż “agencja humanitarna”. Zwracając się do wiernych papież podkreślił, że to “Duch Święty jest duszą Kościoła”.

Benedykt XVI zauważył, że Kościół bez Ducha Świętego byłby “niewątpliwie wielkim ruchem historycznym, złożoną i solidną instytucją społeczną, może swego rodzaju agencją humanitarną”. – I prawdę mówiąc za taką uważają go ci, którzy nie patrzą przez pryzmat wiary. W rzeczywistości jednak w swej prawdziwej naturze, a także w swej najbardziej autentycznej historycznej obecności, Kościół jest nieustannie kształtowany i prowadzony przez Ducha swego Pana – podkreślił papież.

(mg) | www.wp.pl

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=9848 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]