Irlandzki egzorcysta: biskupi lekceważą egzorcyzmy i obowiązek walki z Szatanem

Aktualizacja: 2017-11-28 9:35 am

Jeden z najbardziej znanych egzorcystów Irlandii ks. Pat Collins krytykuje lokalny Kościół za przykładanie zbyt małej wagi do walki z szatanem. 

W jego ocenie istnieje pilna potrzeba szkolenia nowych egzorcystów, którzy będą pomagać wiernym w walce ze złymi duchami, co biskupi jednak zupełnie zaniedbują.

– Kościół słusznie przyznaje się do grzechu w sprawie skandalu pedofilskiego, do tego, że nie bronił dzieci. Teraz ma już różne środki zabezpieczające, i to świetnie. Zastanawia mnie jednak, dlaczego jednak nie zabezpieczamy się przed złymi duchami – powiedział ks. Collins cytowany przez brytyjskie media.

– Nie szkolimy nikogo, by tym się zajmował. Nie chodzi o to, że księża się tym nie przejmują – ale nie mają dostatecznej wiedzy – dodał.

– Powiedziałbym biskupom: Biada wam, którzy lekceważycie troskę duchową o ludzi. Jak wielu biskupów zgodnie z kanonem 1172 wyszkoliło lub mianowało kogokolwiek w irlandzkiej diecezji, by pomagać naszym biednym, nieszczęśliwym wiernym nękanym, a niekiedy opętanym przez te ohydne demony? – ubolewał kapłan.

Biskupi „opuścili swoje owce”, stwierdził wreszcie.

Irlandzkie media zwróciły się z prośbą o komentarz w tej sprawie do episkopatu. Biuro prasowe odpowiedziało, że według jego wiedzy „w ostatnich latach” nie przeprowadzono w Irlandii żadnego egzorcyzmu, bo rzecz jest „niezwykle rzadka”. Niekiedy diecezje otrzymują prośby o pomoc w sprawie ewentualnych opętań, ale najczęściej ma się okazywać, że potrzebna jest raczej pomoc lekarza niż egzorcysty.

Źródło: mirror.co.uk

Pach

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=98385 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]