Aktualizacja strony została wstrzymana

Irlandzki egzorcysta: biskupi lekceważą egzorcyzmy i obowiązek walki z Szatanem

Jeden z najbardziej znanych egzorcystów Irlandii ks. Pat Collins krytykuje lokalny Kościół za przykładanie zbyt małej wagi do walki z szatanem. 

W jego ocenie istnieje pilna potrzeba szkolenia nowych egzorcystów, którzy będą pomagać wiernym w walce ze złymi duchami, co biskupi jednak zupełnie zaniedbują.

– Kościół słusznie przyznaje się do grzechu w sprawie skandalu pedofilskiego, do tego, że nie bronił dzieci. Teraz ma już różne środki zabezpieczające, i to świetnie. Zastanawia mnie jednak, dlaczego jednak nie zabezpieczamy się przed złymi duchami – powiedział ks. Collins cytowany przez brytyjskie media.

– Nie szkolimy nikogo, by tym się zajmował. Nie chodzi o to, że księża się tym nie przejmują – ale nie mają dostatecznej wiedzy – dodał.

– Powiedziałbym biskupom: Biada wam, którzy lekceważycie troskę duchową o ludzi. Jak wielu biskupów zgodnie z kanonem 1172 wyszkoliło lub mianowało kogokolwiek w irlandzkiej diecezji, by pomagać naszym biednym, nieszczęśliwym wiernym nękanym, a niekiedy opętanym przez te ohydne demony? – ubolewał kapłan.

Biskupi „opuścili swoje owce”, stwierdził wreszcie.

Irlandzkie media zwróciły się z prośbą o komentarz w tej sprawie do episkopatu. Biuro prasowe odpowiedziało, że według jego wiedzy „w ostatnich latach” nie przeprowadzono w Irlandii żadnego egzorcyzmu, bo rzecz jest „niezwykle rzadka”. Niekiedy diecezje otrzymują prośby o pomoc w sprawie ewentualnych opętań, ale najczęściej ma się okazywać, że potrzebna jest raczej pomoc lekarza niż egzorcysty.

Źródło: mirror.co.uk

Pach

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2017-11-28) | http://www.pch24.pl/irlandzki-egzorcysta--biskupi-lekcewaza-egzorcyzmy-i-obowiazek-walki-z-szatanem,56454,i.html

Skip to content