Cohen: Demonizowanie Putina osiągnęło poziom maniakalny

Aktualizacja: 2017-11-28 9:23 am

Prof. Stephen F. Cohen z Princeton University uważa, że systematyczne demonizowanie Władimira Putina jest niebezpieczne dla Stanów Zjednoczonych.

Podczas audycji radiowej w popularnym programie „The John Batchelor Show”, jeden z najbardziej cenionych amerykańskich badaczy Rosji, prof. Stephen F. Cohen, powiedział, że żaden rosyjski przywódca po rozpadzie ZSRR nie był przedmiotem tak bezpodstawnych ataków, jak obecny rosyjski prezydent. „Demonizacja Putina stała się tak maniakalna, że czołowi ”šopiniotwórcy’ wydają się myśleć, że jest komunistą” – powiedział Cohen. O ile w przypadku widzów mediów głównego nurtu takie podejście do sprawy nie dziwi, zaskakujące jest jednak stanowisko ludzi odpowiedzialnych za amerykański wywiad. „Nawet dyrektor CIA Mike Pompeo najwyraźniej wierzy w te nieodinformowane bzdury, albo chce, abyśmy sami w to uwierzyli. Ostrzega, że ”šwciąż stoimy w obliczu zagrożenia ze strony Rosjan’ i wyjaśnia ”šSą Rosjanami, Sowietami…sami wybierzcie nazwę’” – przypomniał Cohen. […]

Całość: Kresy.pl (28 listopada 2017)

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=98383 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]