Aktualizacja strony została wstrzymana

Jan Paweł II o przyszłości Europy i islamie: ,,Najadą na Europę, Europa stanie się piwnicą, pełną starych rupieci…”

Oto świadectwo ks. Mauro Longhi, który przytoczył słowa Jana Pawła II dotyczące przyszłości Europy i islamu. Zostały one przedstawione na konferencji 22 października, o czym poinformowały włoskie media, m.in. dziennik Secolo d’Italia.

Oto słowa, które miał wypowiedzieć Jan Paweł II:

Widzę Kościół trzeciego tysiąclecia dotknięty śmiertelną raną, głębiej i boleśniej niż w tym tysiącleciu. Ta rana to islam. Widziałem hordy od Zachodu po Wschód: od Maroka po Libię, od Egiptu po Bliski Wschód. Najadą na Europę, Europa stanie się piwnicą, pełną starych rupieci, pogrążoną w półmroku, pokrytą pajęczynami, jak pamiątki rodzinne. Wy, Kościół trzeciego tysiąclecia, musicie powstrzymać islam

Za: niezlomni.com (2017/11/21)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Niestety, nie wierzymy aby JP2 wypowiedział tego typu słowa, nawet jeśli miały one paść w jakimś zamkniętym, zaufanym gronie; nie wierzymy też w jego rzekome proroctwa. JP2 był typem ekumaniaka – w dosłownym tego słowa znaczeniu – i wielkim entujzastą wszelkich dialogów religijnych, polegających w gruncie rzeczy na kolejnych ustępstwach Kościoła. Przy czym nic nie robił aby odwrócić zapaść Kościoła, której jednym z największych czynników była litera i duch Soboru Watykańskiego II – czego był gorącym zwolennikiem.

Jeśli jednak przyjmiemy – jeśli przyjmiemy, co wydaje się nam niemożliwe – że jednak tak ostre słowa padły ze strony JP2 w zamkniętym gronie, to jak wygląda on teraz w świetle tego co mówił publicznie, w tym w jaki sposób nastręczał Polaków celem przyjęcia członkostwa w Unii Europejskiej? Czy wobec tego celem Papieża-Polaka było wystawienie Polski i Polaków na niebezpieczeństwa Islamu mającego – według jego rzekomych proroctw – zalać Europę? Jeśli tego typu wypowiedź miałaby być prawdziwa, to wyglądałoby, że JP2 był jakimś dwulicowcem – co innego myślał i zwierzał się ze swoich myśli w zaufanym gronie, a co innego mówił publicznie. Typowy przykład role model świętego…

Bardziej prawdopodobne niż wypowiedziane słowa JP2 jest to, że ksiądz z Opus Dei próbuje tworzyć dodatkową otoczkę „świętości” JP, tym razem poprzez wydumane przez siebie a przypisywane „Wielkiemu Papieżowi” proroctwa.

 


 

Skip to content