Policja zatrzymała upamiętniających kardynała Caffarrę. Bo nie zgadzał się z Franciszkiem

Aktualizacja: 2017-11-7 11:31 am

6 listopada w Rzymie samochód reklamowy, wiozący bilboard z wizerunkiem papieża Jana Pawła II oraz kardynała Carla Caffarry, jednego z autorów dubiów, zmarłego trzy miesiące temu, przejechał ulicami Rzymu, nim został zatrzymany przez policję na dwugodzinne przesłuchanie w pobliżu placu św. Piotra. Według organizatorów policjant powiedział, że kardynał Caffarra „nie zgadzał się z papieżem Franciszkiem”.

Policja zatrzymała upamiętniających kardynała Caffarrę. Bo nie zgadzał się z Franciszkiem

fot. prin screen, Twitter / DanieleSeb

Kampania upamiętniająca kardynała Carla Caffarrę została zorganizowana przez włoskie grupy prolife i prorodzinne: Vita è [Źycie jest], ProVita Onlus [Za Źyciem non-profit] oraz Fede&Cultura [Wiara i Kultura].

Według doniesień, po zatrzymaniu po południu na Via della Conciliazione (główna ulica wiodąca do Bazyliki św. Piotra) polecono organizatorom stawić się następnego dnia na posterunku policji w celu kolejnego przesłuchania.

Zdjęcia samochodu reklamowego kampanii upamiętniającej kardynała Carla Caffarrę pojawiły się tego popołudnia na Twitterze. Pierwsza wiadomość brzmiała: „Policja w Rzymie zatrzymała samochód z bilboardem ku czci kardynała Caffarry, ponieważ jej zdaniem hierarcha „nie zgadzał się z papieżem”. Po niej na Twitterze pojawił się następny komunikat: „Organizatorów inicjatywy oczekuje się jutro na posterunku policji, by wyjaśnili przyczyny swojego działania… Czy wciąż mamy demokrację?”

Górny billboard przedstawia wizerunek papieża Jana Pawła II witającego duży tłum z papamobile, opatrzony słowami wygłoszonymi podczas Mszy Świętej odprawionej 7 października 1979 w parku „Capitol Mall” w Waszyngtonie. Podczas tej historycznej wizyty w Stanach Zjednoczonych papież powiedział: „Staniemy w obronie: Kiedy instytucję małżeństwa porzuca się na rzecz ludzkiego egoizmu albo redukuje do tymczasowej, warunkowej umowy, którą łatwo zakończyć, potwierdzimy nierozerwalność więzi małżeńskiej”.

Na dolnym bilboardzie poświęconym emerytowanemu arcybiskupowi Bolonii, jest napisane: „Dziękujemy Ci, kardynale Caffarra/6 września – 6 listopada 2017, in memoriam”. Znajdują się na nim także logo:  Vita è, ProVita oraz Fede e Cultura. Tego wieczora w Rzymie wiadomość o zatrzymaniu samochodu pojawiła się na stronie internetowej Pro Vita: „ProVita, Vita è oraz Fede e Cultura chciały złożyć hołd pamięci zagorzałego obrońcy życia i rodziny, jakim był śp. kardynał [Caffarra], przy pomocy samochodu reklamowego z plakatem, który jeździł po ulicach Rzymu”.

Jakież wywrotowe przesłanie zawiera? W jaki sposób zakłóca porządek publiczny? Czy to możliwe, by w obywatelskim i demokratycznym państwie, w którym istnieje wolność słowa i myśli, nie można było upamiętnić pobożnego człowieka, który wraz z ówczesnym papieżem Janem Pawłem II poświęcił swe życie na obronę życia od chwili poczęcia oraz rodziny opierającej się na małżeństwie? 

LifeSiteNews uzyskało także komunikat prasowy Vita è informujący o tym wydarzeniu:

Dzisiaj, 6 listopada 2017 roku, trzy miesiące po jego śmierci, pragniemy przypomnieć kardynała Bolonii Carla Caffarrę. Ten wierny sługa Chrystusa i Kościoła był bliskim współpracownikiem Jana Pawła II oraz Benedykta XVI, z którymi dzielił głęboką troskę o rodzinę, wizerunek Trójcy Świętej, jakiej chciał Bóg dla dobra ludzkości.

13 maja 1981 roku, w dniu, kiedy świętujemy rocznicę objawień fatimskich (13 maja 1917 r.) i kiedy Jan Paweł II odniósł niemal śmiertelną ranę po postrzale z pistoletu, został stworzony Papieski Instytut Studiów nad Małżeństwem i Rodziną. Na prośbę papieża kardynał Caffarra został jego pierwszym przewodniczącym.

Wiele lat później, wciąż odważnie zaangażowany w obronę życia i rodziny przed aborcją, sztucznym zapłodnieniem, wynajmowaniem łona i wszelkiego rodzaju aberracjami, Caffarra przypomniał list, jaki wysłała do niego s. Łucja z Fatimy, w którym wizjonerka mówiła: „Nadejdzie czas, gdy rozegra się rozstrzygająca bitwa pomiędzy królestwem Chrystusa a szatana o małżeństwo i rodzinę”.

W czasie ostatniego etapu swojego życia Caffarra walczył – swoją mądrością, pokorą i łagodną determinacją – o „zdrowe nauczanie”, o którym mówi apostoł Paweł (por. 2 Tm 4,3): „zdrową naukę”, która wraz z prawdziwą miłością położy kres głębokiemu „podziałowi”, ku jakiemu zmierza dzisiaj świat katolicki. Albowiem jak kardynał Caffarra powiedział w swoim ostatnim wywiadzie dla „Il Foglio”: „tylko ślepiec może zaprzeczyć, że istnieje wielkie zamieszanie w Kościele”.

Dziękujemy, Kardynale!

Diane Montagna

Źródło: LifeSiteNews

Tłum. Jan J. Franczak

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=98065 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]