Penisowe opowieści z krypty

„Odnowiono” kryptę biskupów katowickich mieszczącą się w archikatedrze Chrystusa Króla. Moje pierwsze skojarzenie jest takie: pomieszczenie wygląda, jakby dekorowali to „ciepli” dla „ciepłych”. Współczuję pochowanym biskupom, których szczątki znajdują się z tym oryginalnie „udekorowanym” pomieszczeniu.

Link do całej galerii zdjęć z tego miejsca jest tutaj.

Gdyby ktoś zrobił kaplicę boczną w tej stylistyce, to ponarzekałbym na basenową podłogę i narzekanie by się skończyło. Jest to jakaś wizja artystyczna, nie moja, ale „jakaś”. Tyle, że to jest kaplica GROBOWA, tam stoją trumny ze szczątkami ludzi, duchownych, hierarchów Kościoła. I z tego powodu nie mogę zaakceptować projektu.

Profesor Kalarus projektując plakaty posługuje się takim logiem, jakże dobrze oddającym dopasowanie jego sztuki do powagi katedry i krypty jej pasterzy

Krusejder

Za: Młot na posoborowie (3 listopada 2017)

 


 

Urzędujący pasterze Archidiecezja katowickiej…

Poniżej, lista biskupów, którzy albo nic nie wiedzieli o projekcie odnowienia kaplicy – co świadczy o ich braku kompetencji administracyjnych, gdyż nie kontrolują tak ważnych projektów jak renowacja archikatedralnej krypty, albo projekt w takiej postaci po prostu zaaprobowali – co świadczy co najmniej o ich głupocie.

 

Źródło: Archidiecezja katowicka

 


 

Archikatedra Chrystusa Króla w Katowicach

Proboszcz: ks. dr Łukasz Gaweł

Obecni wikariusze w parafii: Ks. Rafał Kilianek, Ks. Artur Wyrobek, Ks. Dawid Sładek

Kontakt: katedra@archidiecezja.katowice.pl

Za: strona Archikatedry

 


 

Skip to content