Lipton idzie w ślady Lidla. Koncern usuwa krzyże na niektórych opakowaniach swoich produktów

Aktualizacja: 2017-09-24 4:00 pm

Herbaciany (i nie tylko) koncern Lipton postanowił usunąć krzyże z cerkiewnych wież na opakowaniu rosyjskiej herbaty earl grey – podał portal intoleranceagaistchristians.eu. Dla bardziej wtajemniczonych w krajobraz rosyjskiej stolicy nie ma wątpliwości, że na opakowaniach został ukazany piękny moskiewski Sobór Wasyla Błogosławionego na Placu Czerwonym.                        

To bardzo ważna dla rosyjskiego prawosławia świątynia. Dziwi zatem – przynajmniej na razie – brak reakcji zarówno Cerkwi, jak i licznych w Rosji organizacji prawosławnych oraz samych wiernych.

Czyżby Lipton poszedł śladami Lidla, który kilkanaście dni temu – przed „Tygodniem greckim” masowo usuwał krzyże z cerkwi na greckiej wyspie Santorini?

Marka Lipton jest częścią międzynarodowego koncernu Unilever kupującego herbatę także dla jednej z popularniejszych polskich marek. Decyzję zarządu Liptona (Unilever) można interpretować jako swoiste zachęcenie do kupowania swoich produktów przez niezwykle chłonny rynek krajów arabskich – wielbiciela wszystkich odmian herbaty.

Marka Lidl natomiast, która usuwając krzyże mocno podpadła nawet w ateistycznych Czechach, jest nakierowana tylko i wyłącznie na rynek europejski.

Nie ma na razie sygnałów, na rynek jakich krajów trafiły  herbaty z opakowaniami z cerkwią bez krzyży.

ChS

Źródło: intoleranceagaistchristians.eu, 24chasa.bg

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=97563 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]