Aktualizacja strony została wstrzymana

Lipton idzie w ślady Lidla. Koncern usuwa krzyże na niektórych opakowaniach swoich produktów

Herbaciany (i nie tylko) koncern Lipton postanowił usunąć krzyże z cerkiewnych wież na opakowaniu rosyjskiej herbaty earl grey – podał portal intoleranceagaistchristians.eu. Dla bardziej wtajemniczonych w krajobraz rosyjskiej stolicy nie ma wątpliwości, że na opakowaniach został ukazany piękny moskiewski Sobór Wasyla Błogosławionego na Placu Czerwonym.                        

To bardzo ważna dla rosyjskiego prawosławia świątynia. Dziwi zatem – przynajmniej na razie – brak reakcji zarówno Cerkwi, jak i licznych w Rosji organizacji prawosławnych oraz samych wiernych.

Czyżby Lipton poszedł śladami Lidla, który kilkanaście dni temu – przed „Tygodniem greckim” masowo usuwał krzyże z cerkwi na greckiej wyspie Santorini?

Marka Lipton jest częścią międzynarodowego koncernu Unilever kupującego herbatę także dla jednej z popularniejszych polskich marek. Decyzję zarządu Liptona (Unilever) można interpretować jako swoiste zachęcenie do kupowania swoich produktów przez niezwykle chłonny rynek krajów arabskich – wielbiciela wszystkich odmian herbaty.

Marka Lidl natomiast, która usuwając krzyże mocno podpadła nawet w ateistycznych Czechach, jest nakierowana tylko i wyłącznie na rynek europejski.

Nie ma na razie sygnałów, na rynek jakich krajów trafiły  herbaty z opakowaniami z cerkwią bez krzyży.

ChS

Źródło: intoleranceagaistchristians.eu, 24chasa.bg

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2017-09-24) | http://www.pch24.pl/lipton-idzie-w-slady-lidla--koncern-usuwa-krzyze-na-niektorych-opakowaniach-swoich-produktow,54814,i.html

Skip to content