Profanacja katolickiej świątyni w Izraelu. Sprawcy nieznani

Nieznani sprawcy włamali się do kościoła pod wezwaniem świętego Szczepana w Bajt Jimal niedaleko Jerozolimy i sprofanowali to miejsce kultu. Rozbili figurę Matki Bożej i potłukli witraże przedstawiające sceny z życia Pana Jezusa.

Biskup pomocniczy łacińskiego patriarchy Jerozolimy, Giacinto-Boulos Marcuzzo oświadczył, że „nie był to jedynie akt wandalizmu, ale także działanie przeciwko sakralnemu charakterowi miejsc świętych i wierze ludu”.
Wydarzenie nie zmąciło jednak wiary hierarchy w zdolność do tzw. pokojowego współistnienia żyjących na tym samym terenie wyznawców chrześcijaństwa, islamu i judaizmu.

Ziemia Święta jest miejscem cieszącym się głęboką wiarą i wielkim bogactwem kulturowym. Powinniśmy żyć ze sobą w różnorodności wierzeń. Koniecznie musimy akceptować innych, akceptować siebie nawzajem w naszej różnorodności – stwierdził wikariusz patriarszy dla Jerozolimy i Palestyny.

Źródło: KAI

RoM

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2017-09-21) | http://www.pch24.pl/profanacja-katolickiej-swiatyni-w-izraelu--sprawcy-nieznani,54787,i.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content