Aktualizacja strony została wstrzymana

Ohydna profanacja w austriackim kościele. Sprawcy pozostawili na miejscu pentagram

W austriackim Wieselburgu doszło do ohydnej profanacji miejskiego kościoła katolickiego. Nieznani sprawcy zniszczyli między innymi tabernakulum, a za ołtarzem zostawili fekalia. 

Zniszczenia odkryto w poniedziałek rano. Nieznani dotąd sprawcy włamali się do kościoła w celu grabieży i profanacji. W świątyni od ściany oderwali tabernakulum, którego na szczęście nie udało im się otworzyć. Zniszczyli jednak świece, poprzecinali kable nagłośnienia, zdewastowali tapicerkę zabytkowego krzesła ślubnego i porozrzucali stojące przed ołtarzem kwiaty. Dodatkowo jeden ze sprawców zanieczyścił kościół fekaliami  

Sprawcy udali się też do zakrystii, gdzie usypali z piasku na ziemi duży pentagram oraz zniszczyli kasę pieniężną, kradnąc przy tym 400 euro.

Według wstępnych szacunków straty materialne spowodowane przez profanatorów przekroczą 10 tysięcy euro.

Wieselburski kościół w swojej najstarszej części sięga tysięcznego roku po Chrystusie; znajdują się w nim też freski datowane na początek XI wieku.

Źródło: Kath.net

Pach

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2017-08-23) | http://www.pch24.pl/ohydna-profanacja-w-austriackim-kosciele--sprawcy-pozostawili-na-miejscu-pentagram-,54004,i.html

Skip to content