Ohydna profanacja w austriackim kościele. Sprawcy pozostawili na miejscu pentagram

Aktualizacja: 2017-08-23 11:49 am

W austriackim Wieselburgu doszło do ohydnej profanacji miejskiego kościoła katolickiego. Nieznani sprawcy zniszczyli między innymi tabernakulum, a za ołtarzem zostawili fekalia. 

Zniszczenia odkryto w poniedziałek rano. Nieznani dotąd sprawcy włamali się do kościoła w celu grabieży i profanacji. W świątyni od ściany oderwali tabernakulum, którego na szczęście nie udało im się otworzyć. Zniszczyli jednak świece, poprzecinali kable nagłośnienia, zdewastowali tapicerkę zabytkowego krzesła ślubnego i porozrzucali stojące przed ołtarzem kwiaty. Dodatkowo jeden ze sprawców zanieczyścił kościół fekaliami  

Sprawcy udali się też do zakrystii, gdzie usypali z piasku na ziemi duży pentagram oraz zniszczyli kasę pieniężną, kradnąc przy tym 400 euro.

Według wstępnych szacunków straty materialne spowodowane przez profanatorów przekroczą 10 tysięcy euro.

Wieselburski kościół w swojej najstarszej części sięga tysięcznego roku po Chrystusie; znajdują się w nim też freski datowane na początek XI wieku.

Źródło: Kath.net

Pach

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=97417 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]