Hiszpański kardynał: Kościół jest oblężony jak nigdy dotąd

Aktualizacja: 2017-08-22 1:26 pm

Hiszpański hierarcha w mocnych słowach zdiagnozował współczesną rzeczywistość i obecny kryzys Kościoła. Jego zdaniem współcześnie przeżywa On chwile trudne, jak nigdy dotąd. Duchowny w kazaniu na święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny potępił też relatywizm i odcięcie od tradycji. To nie pierwszy raz, gdy kardynał Antonio Cañizares idzie radykalnie pod prąd liberalno-katolickiej narracji.

Nasze czasy to bardzo ciężka próba dla Kościoła – powiedział arcybiskup Walencji kardynał Antonio Cañizares podczas wtorkowego święta. Podkreślił, że nigdy do tej pory nie zdarzyło się tak daleko idące „oblężenie” katolicyzmu i katolików.

Zdaniem hierarchy współcześni wyznawcy Chrystusa pozostają więźniami swoich miejsc i czasów, oderwanych od chrześcijańskiego dziedzictwa. Dodał, że problemem okazuje się także praktyczny agnostycyzm, indyferentyzm religijny i uwięzienie w teraźniejszości powiązane z obawą przed przyszłością.

Arcybiskup podkreślił, że mimo wszystko chrześcijanie osiągnęli już ostateczne zwycięstwo. Jego znakiem jest Wniebowzięcie i Ukoronowanie Matki Bożej. Dlatego też duchowny podkreślił, że wierni Chrystusowi nie powinni tracić nadziei.  

Kardynał Cañizares to były prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów (obecnie godność tę piastuje kardynał Robert Sarah). Kapelusz kardynalski otrzymał w 2006 roku z rąk Benedykta XVI. Hierarcha nie cieszy się popularnością środowisk lewackich. Krytykowały go między innymi feministki z Walencji. Wszystko z powodu zdecydowanej obrony tradycyjnej moralności.

Wiosną 2016 roku kardynał potępił bowiem rozprzestrzenianie anty-rodzinnej ideologii. Skrytykował „gejowskie imperium” i „ideologię gender”. Podkreślił, że ataki na rodzinę prowadzą do wypaczenia relacji międzyludzkich. Z tego powodu został pozwany pod zarzutami mowy nienawiści.

W swoim oświadczeniu prasowym arcybiskup Walencji porównał wówczas swoich oskarżycieli do prześladowców Kościoła z czasów hiszpańskiej wojny domowej (1936-39). W czerwcu 2016 roku sąd oczyścił duchownego z zarzutów.

Źródło: lifesitenews.com

mjend 

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=97401 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]