Ekskomunika przez Twittera. Co dalej z krytykiem papieża?

Ogłoszono ekskomunikę José Galata, byłego rektora Uniwersytetu La Gran Kolumbia i założyciela stacji telewizyjnej Teleamiga – twierdzi zagraniczny portal religijny. O braku możliwości przyjmowania sakramentów przez profesora Galata poinformowal przewodniczący Kościelnego Trybunału Bogoty. Z jednej strony nie da się ukryć, że profesor głosił tezy trudne do zaakceptowania, jak choćby rzekoma nieważność wyboru Franciszka na Stolicę Piotrową. Mimo to wśród komentatorów pojawia się oburzenie dysproporcją między traktowaniem konserwatywnych przeciwników Ojca Świętego, a tolerancją najskrajniejszych postępowców, a nawet otwartych wrogów Kościoła.

Były rektor Uniwersytetu La Gran Kolumbia głosił między innymi, że papież Franciszek został nieprawnie wybrany i oskarżał go o sprzeciwianie się wielu fundamentalnym aspektom nauki katolickiej. Tezy te Maike Hicksona przedstawiał na antenie założonej i posiadanej przez niego stacji Teleamiga.

W związku z tym kolumbijscy biskupi podjęli „kroki kanoniczne” przeciwko profesorowi, osądzanemu o postawę schizmatycką. One Peter Five spekuluje, że działania hierarchów wiążą się z przygotowaniami na zaplanowaną na środek września pielgrzymkę papieża Franciszka.

W sprawie wypowiedział się też prałat Pedro Mercado, przewodniczący Kościelnego Trybunału Bogoty. 26 lipca opublikował on oświadczenie głoszące, że „z powodu uporczywego nieposłuszeństwa wobec papieża José Galat umieścił się poza komunią z Kościołem. Nie może on przyjmować Sakramentów”. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że oświadczenie ukazało się pierwotnie na Twitterze. Również 26 lipca prałat Mercado również na tym portalu społecznościowym pochwalił się pisząc „jestem katolikiem i znajduję się w komunii”. Dowód tego stanowiło zdjęcie jego wraz z papieżem Franciszkiem. 

José Galat dwukrotnie odpowiedział na stawiane mu zarzuty. 25 lipa stwierdził, że „to prawda, że katolik musi żywić miłość i szacunek dla legalnego następcy apostoła Piotra”. Jednak jego zdaniem można się zastanawiać czy papież naprawdę został wybrany przez Boga czy może przez człowieka, a może wręcz „mafię kardynałów”. Powołał się na słowa kardynała Godfrieda Danneelsa, twierdzącego, że to presja tej „mafii” doprowadziła do rezygnacji Benedykta XVI i wyboru Franciszka. Zdaniem profesora Galata papież Franciszek głosi tezy sprzeczne z nauką Kościoła w kwestii prozelityzmu (nawracania), potępienia wiecznego czy Komunii dla pewnych osób w cudzołożnych związkach.

Z kolei 26 lipca José Galat stwierdził na Facebooku, że nie może zgodzić się ze stwierdzeniami, jakoby używał „szkodliwych i powierzchownych argumentów”. Jego zdaniem takie określenia pasują do rozpowszechnianych „fałszywych doktryn na temat wiary i Kościoła nauczanych i utrzymywanych przez papieża Franciszka”. Skrytykował także „dążenie do zniszczenia rodziny” poprzez „praktyczną legalizację cudzołóstwa”.

Opinie José Galata jawią się jako zbyt daleko idące i istotnie noszące znamiona schizmy. Nie istnieją bowiem dowody, pozwalające sądzić, jakoby wybór Franciszka był nielegalny. Publiczne oświadczenia Benedykta XVI wskazują na dobrowolność rezygnacji papieża-seniora i uznawanie przezeń Ojca Świętego Franciszka.

Mimo to tak surowe działania przeciwko 88 latkowi zasłużonemu w działalność dla dobra kraju budzą zaniepokojenie Maike Hicksona z portalu One Peter Five. Jego zdaniem hierarchia postępuje w tym przypadku w sprzeczności z głoszoną przez Kościół zasadą miłosierdzia.  

Źródło: onepeterfive.com

mjend 

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

pg
Mogłaby Szanowna Redakcja zapoznać się bliżej z argumentami przemawiającymi za nieważnością wyboru Bergoglio, zamiast podsumowywać płytkim i powierzchownym „nie istnieją dowody”. A skąd redakcja wie, że nie istnieją, skoro nie zadała sobie trudu, żeby chociaż zapoznać się z argumenrami strony, która tak twierdzi. Argumenty te wcale nie muszą prowadzić do „sede vacante”. Ostatecznie żyje jeszcze Benedykt XVI, który wcale i bynajmniej nie zrzekł się swojego papiestwa, a został – jak sam twierdzi – papieżem-emerytem. Oczywiście nie może być dwóch papieży, ale nie ma tu miejsca na rozwijanie tematu. Dla mnie ostatecznym argumentem jest oczywista herezja, a raczej liczne herezje Bergoglio, jego tyrańskie rządy, pogarda dla tradycji i prawowiernych katolików, miłość do lewactwa, ludzie, a raczej kliki, w tym homoseksualne, którymi się otacza, doprowadzenie do olbrzymiej schizmy w Kościele i konsekwentne niszczenie Kościoła. Naprawdę trzeba być ślepym, żeby nie widzieć Zła,które reprezentuj

lukas
Czy ekskomunika przez Twittera jest ważna? zapewne kpk przewiduje taką procedurę ogłaszania ekskomuniki. Jeśli kogoś „papież” Franciszek i jego akolici ekskomunikują to najprawdopodobniej jest to prawowierny katolik głoszący prawdę i przypominający niezmutowaną naukę kościoła

Megi
To bardzo niepokojące, ze generał Jezuitów za konstrukt wyimaginowanego diabła nie został ukarany, o.Martin za wypowiedzi i postulowanie zmiany języka KKK w odniesieniu do sodomitów, bo rzekomo są przez KK źle traktowani(sic!), również żadnego upomnienia nie otrzymał. Znany proceder z proaborcyjnym prewmierem , który z rąk kanadyjskiego hierarchy przyjął Najświętszy Sakrament też nie został przez Watykan zauważony…a profesor Galat, za krytykę działań papieża , który notorycznie powołuje się na miłosierdzie co do ciała, z całkowitym pominięciem duszy jest ekskomunikowany …Przeraża widok papieża,który 13.10.2016r przeklętego Lutra w auli Pawła VI z honorami jak świętego przyjmuje, a na wierne Bogu dzieci KK rzuca klątwę i wyklucza…Jak tak dalej będzie, to wierni Chrystusowi kapłani i my laikat zmuszeni będziemy czcić naszego Pana w katakumbach, za to że nie godzimy się na WYPACZANIE EWANGELII i bezczeszczenie Ołtarza Pańskiego. JEZU RATUJ!

Bond (James)
A co z kardynałem niemieckiego Kościoła Katolickiego(?), który publicznie powiedział: „Nie jesteśmy filią Rzymu” ???

Filip S
Oto jak w praktyce wygląda „miłosierdzie” w wykonaniu modernistów i liberałów.

Megi
Bardzo skuteczna metoda kneblowania ust…Ignorancja Dubiów już nie wystarcza…Bardzo niepokoi metoda zamordyzmu bardzo dobrze znanych służb bezpieczeństwa ideologii władcy tego świata…Jezu ratuj nas przed gorszycielami, i faryzeuszami o mentalności judaszowskiej, którzy w Twoim Kościele uczą nas życia w niesakramentalnych związkach, znieważają Twoje Najświętsze Ciało i Krew, przez usprawiedliwianie obrzydliwości, które Ty potępiasz.

Leaf427
Czasy zamętu powszechnego. Nasi pasterze, ci z najwyższej półki doprowadzili do sytuacji, w której szeregowe owieczki, które zadały sobie nieco trudu i choćby pobieżnie przestudiowały Biblię, prawdy przekazywane przez Tradycję i historię KK, doznają dysonansu poznawczego pomiędzy słowami i czynami wierchuszki watykańskiej a Prawdzie zawartej w depozycie wiary, której ta wierchuszka ma strzec. Tego już nie da się dłużej maskować i pudrować. Najgorsze jest to, że milczy się w sprawie dubiów w nadziei, że owieczki zapomną, a w obliczu śmiałej krytyki Watykanu jak w przypadku Galata nikt mu dubiów nie wysyła, nikt nie zbija jego argumentów tylko wymierza się maksymalną karę. Taka nowa forma dialogu. To już z protestantami, żydami i islamistami grzeczniej dialogują. Ks. Murziński przepowiadał, że będziemy bici pałką posłuszeństwa. Poczekajmy na owoce i módlmy się za KK.

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2017-08-04) | http://www.pch24.pl/ekskomunika-przez-twittera--co-dalej-z-krytykiem-papieza--,53539,i.html

Skip to content