Aktualizacja strony została wstrzymana

Pająk–gigant na ottawskiej katedrze. Arcybiskup zaskoczony negatywną reakcją wiernych

Gigantyczny robot – pająk na dachu katedry w Ottawie. To nie obraz z rodzaju fantastyki naukowej, czy filmu grozy, ale rzeczywistość. W taki sposób kościelne władze chciały włączyć się w świętowanie w mieście. Spotkało się to z falą krytyki, którą gospodarz miejsca okazał się być mocno zdziwiony.

Pająk-gigant na ottawskiej katedrze. Arcybiskup zaskoczony negatywną reakcją wiernych

Źródło: Twitter

Pająk „Kumo”, to gigantyczny robot zbudowany przez francuskich artystów, techników. Projekt był pod koniec lipca prezentowany w Ottawie w ramach świętowania 150 urodzin Kanady. Umieszczenie pająka na katedrze miało tworzyć symboliczną więź ze stojącą nieopodal rzeźbą pająka (Maman). W dniu święta Kumo miał zbliżać się do Mamana w ramach spektaklu, przy wtórzy efektów specjalnych i muzyki organowej płynącej z wnętrza katedry.

Pomysł szybko został skrytykowany i nazwany „świętokradzkim, demonicznym i obraźliwym dla świętego miejsca”. Bardziej stonowane komentarze mówiły o tym, że inicjatywa jest niepokojąca i żenująca. Znaleźli się też zwolennicy pomysłu, którzy twierdzili, że „świetnie wpisuje się to w projekt Dziedzińca Pogan”.

Gospodarz katedry, arcybiskup Terrence Prendergast był zaskoczony negatywną reakcją na ową artystyczną inicjatywę. – Myśleliśmy, że ludzie uznają to za znak, iż Kościół jest zaangażowany w świętowanie w Ottawie – powiedział. Jak wyjaśnił, „chcemy być dobrymi obywatelami i dobrymi sąsiadami”.

Źródło: deon.pl

MA

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Do Michu
Kościół nie ma się intergrować ze społeczeństwem, bo katolicy nie są jakimiś wyrzutkami społecznymi wymagającymi programów integracyjnych. Kościół ma tworzyć społeczeństwo.

mitoslaw
Nie wiem ale pajak tez jest symbolem czgos…nieczystosci? Czyli jakby nieczystosc mila trumfowac nad Kosciolem sw… Faktycznie demoniczne…

Anna
@Michu. Błąd na poziomie paradygmatu. Kościół nie ma integrować się ze społeczeństwem. Kościół ma prowadzić społeczeństwo do Boga poprzez wierne głoszenie wszystkiego, co przykazał apostołom Chrystus. Ów hierarcha zapomniał bodaj, kim ma być katolicki biskup. Signum temporis.

DiceCube
To ja jestem zaskoczony, ze to wciaz jest arcybiskup, skoro takie durne pomysly wpadaja mu do glowy..

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2017-08-04) | http://www.pch24.pl/pajak-gigant-na-ottawskiej-katedrze--arcybiskup-zaskoczony-negatywna-reakcja-wiernych,53572,i.html

Skip to content