Atak bombowy na siedzibę Konferencji Episkopatu Meksyku. Wzrasta poziom agresji wobec Kościoła

Aktualizacja: 2017-07-27 9:44 am

Przed głównym wejściem siedziby Konferencji Episkopatu Meksyku doszło do eksplozji materiałów wybuchowych. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Był to już kolejny w ostatnim czasie przejaw agresji, którego celem stał się Kościół.

Po ataku, który miał miejsce w nocy z 24 na 25 lipca br. w Mexico City, sekretarz generalny wezwał „do spokoju, rozwagi i poszanowania życia ludzkiego oraz związanych z nim instytucji”. Bp Alfonso Gerardo Miranda Guardiola podziękował również za okazane wsparcie. – Dziękuję za poparcie i solidarność okazane przez naszych braci biskupów, wiernych, kapłanów, instytucje, jak również wielu osobom dobrej woli, które były blisko nas z prawdziwym zatroskaniem – oświadczył rzecznik prasowy meksykańskiego episkopatu zapewniając, że świeckie władze skrupulatnie pracują na rzecz wyjaśnienia sprawy.

Bp Guardiola w imieniu meksykańskiej konferencji biskupów wezwał również do „zachowania spokoju, rozwagi i poszanowania życia ludzkiego”. – Wydarzenie to jest dla nas wezwaniem do intensywnego zastanowienia się nad potrzebą odbudowania tkanki społecznej i umacniania środowiska bezpiecznego dla wszystkich obywateli – stwierdził sekretarz przypominając równocześnie o konieczności nawrócenia, „aby widzieć w sobie nawzajem braci i aby każdy obywatel był budowniczym pokoju w naszym kraju”.

Zamach bombowy na siedzibę meksykańskiego episkopatu nie był jedynym tego rodzaju wydarzeniem w ostatnim czasie. 5 lipca br. miało miejsce brutalnie morderstwo, którego ofiarą padł ks. Luis Lopez Villa – było to 15. zabójstwo katolickiego księdza w ciągu ostatnich 3 lat.

Za prowodyrów ataków na instytucjonalny Kościół i jego kapłanów uznaje się baronów narkotykowych. W maju br. policja poinformowała o licznych przypadkach gróźb śmierci kierowanych w stronę duchownych, jeśli ci odmówią płacenia haraczu.

KAI, PCh24.pl

om

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=96963 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]