Aktualizacja strony została wstrzymana

Atak bombowy na siedzibę Konferencji Episkopatu Meksyku. Wzrasta poziom agresji wobec Kościoła

Przed głównym wejściem siedziby Konferencji Episkopatu Meksyku doszło do eksplozji materiałów wybuchowych. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Był to już kolejny w ostatnim czasie przejaw agresji, którego celem stał się Kościół.

Po ataku, który miał miejsce w nocy z 24 na 25 lipca br. w Mexico City, sekretarz generalny wezwał „do spokoju, rozwagi i poszanowania życia ludzkiego oraz związanych z nim instytucji”. Bp Alfonso Gerardo Miranda Guardiola podziękował również za okazane wsparcie. – Dziękuję za poparcie i solidarność okazane przez naszych braci biskupów, wiernych, kapłanów, instytucje, jak również wielu osobom dobrej woli, które były blisko nas z prawdziwym zatroskaniem – oświadczył rzecznik prasowy meksykańskiego episkopatu zapewniając, że świeckie władze skrupulatnie pracują na rzecz wyjaśnienia sprawy.

Bp Guardiola w imieniu meksykańskiej konferencji biskupów wezwał również do „zachowania spokoju, rozwagi i poszanowania życia ludzkiego”. – Wydarzenie to jest dla nas wezwaniem do intensywnego zastanowienia się nad potrzebą odbudowania tkanki społecznej i umacniania środowiska bezpiecznego dla wszystkich obywateli – stwierdził sekretarz przypominając równocześnie o konieczności nawrócenia, „aby widzieć w sobie nawzajem braci i aby każdy obywatel był budowniczym pokoju w naszym kraju”.

Zamach bombowy na siedzibę meksykańskiego episkopatu nie był jedynym tego rodzaju wydarzeniem w ostatnim czasie. 5 lipca br. miało miejsce brutalnie morderstwo, którego ofiarą padł ks. Luis Lopez Villa – było to 15. zabójstwo katolickiego księdza w ciągu ostatnich 3 lat.

Za prowodyrów ataków na instytucjonalny Kościół i jego kapłanów uznaje się baronów narkotykowych. W maju br. policja poinformowała o licznych przypadkach gróźb śmierci kierowanych w stronę duchownych, jeśli ci odmówią płacenia haraczu.

KAI, PCh24.pl

om

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2017-07-27) | http://www.pch24.pl/atak-bombowy-na-siedzibe-konferencji-episkopatu-meksyku--wzrasta-poziom-agresji-wobec-kosciola,53380,i.html

Skip to content