Londyńska szkoła katolicka wprowadza sukienki dla chłopców. Biskup milczy…

Dyrekcja katolickiej szkoły podstawowej St Anthony’s Catholic Primary School w londyńskim East Dulwich poinformowała rodziców w czerwcu br., że od początku roku szkolnego 2017-18 wprowadza nowe przepisy dotyczące ubioru uczniów – donosi agencja En.News Gloria TV.

W cotygodniowym biuletynie do rodziców, dyrektor szkoły Jane Day napisała, że w od sierpnia br. nowym roku szkolnym obowiązywał będzie „genderowo neutralny” strój.

„Będzie zaprezentowana jedna lista i zarówno dziewczynki jak i chłopcy będą mieli do wyboru noszenie spódnic, fartuszków, spodni krótkich bądź spodni długich.”

Wzburzeni rodzice rozpoczęli akcję pisania petycji do miejscowego biskupa, pod którego jurysdykcją leży ta katolicka szkoła oraz do zarządzającego fundacją szkoły, ks. Gerry Mulvihill. Jak dotąd, ani arcybiskup Peter Smith, ani ks. Muvihill nie odniósł się do sprawy i nie odpowiedział na żaden list.

Picture: Hazelwick school uniform, © Chris Millett, CC BY, #newsXlxewocrra

Nowe zasady wprowadzone przez dyrekcję szkoły nie powinny jednak zaskakiwać, bowiem są konsekwencją i kontynuacją dotychczasowych zasad funkcjonowania szkoły. Na stronie internetowej szkoły w wielu dokumentach dotyczących zachowania się uczniów zawarty jest „kodeks” ucznia i nauczyciela. Znajdujemy w nim takie kwiatki jak:

  • Wszyscy uczniowie są traktowani tak samo „(…) niezależnie od ich seksualnej orientacji i określenia; niezależnie od ich gender i określenia genderowego (…)”
  • Respektujemy różnice, nie dyskryminujemy ze względu na „gender (…) samookreślenie seksualne i orientację seksualną”
  • Promujemy: „(…) wzajemny szacunek pomiędzy chłopcami i dziewczętami, kobietami i mężczyznami, pozbawiony seksualnego i homofobicznego molestowania (…)”

Lista jest długa i dotyczy zasad zatrudniania pracowników, „przełamywania barier”, itp.

Warto zaznaczyć, że jakkolwiek do szkoły chodzą dzieci w wieku od 3 do 11 lat, to liczne zasady szkolne w zakresie seksualności uczniów wymagają podkreślenia i traktowania…

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: En.News -- Gloria TV (07-23-2017) | https://www.gloria.tv/article/dRswNcCmZMv66wBxoWwsDnim2

Skip to content