Lwów: porażająca dewastacja Maryjnej figury! To kolejny taki przypadek, a wandale wciąż są bezkarni

Aktualizacja: 2017-07-22 12:17 pm

Nieznani sprawcy ucięli głowę figurze z Matką Bożą, jaka znajduje się na skwerze we lwowskiej dzielnicy Sichów. Zniszczony pomnik już zdemontowano i przetransportowano do świątyni Najświętszej Maryi Panny. Tam w najbliższym czasie przeprowadzone zostaną prace przywracające rzeźbie pierwotny wygląd.

 

Na razie nie podano kosztów renowacyjnego przedsięwzięcia. Wiadomo jedynie, że nie będą one małe.

Pełniący obowiązki przewodniczący Rejonu Sichowskiego, Wołodymyr Iwasjuk, zwrócił się do policji o „zwarcie szeregów i rychłe odnalezienie sprawców tego czynu”.

Takie haniebne zdarzenia nigdy nie powinny mieć miejsca w żadnym miejscu Ukrainy – dodał Iwasjuk.

Sichów to licząca blisko 150 tys. mieszkańców dzielnica wielkich blokowisk. Region znajduje się w południowej części miasta.

W ciągu dwóch ostatnich miesięcy lokalni wandale już dwukrotnie zniszczyli figury Matki Bożej. Były to pomniki zlokalizowane w pobliżu dwóch lwowskich szkół – nr 93 i nr 98.

Sprofanowana figura Matki Bożej, Lwów-Sichów. Źródło: rzut ekranu FB/Natalya Pipa

Profanacje figur na Ukrainie to zjawisko nowe. Miejscowe organa ścigania, jak na razie, mają problem ze wskazaniem motywów tego działania. Nie wiedzą też z jakich środowisk pochodzą sprawcy tych haniebnych czynów.

Źródło www.strana.ua, www.sedmitza.ru

ChS

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Grzesiek
To zapewne kolejna rosyjska prowokacja!

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=96851 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]