Na olimpiadzie wystąpi reprezentacja… uchodźców!

Aktualizacja: 2017-07-19 6:52 pm

INFO: MKOL zapowiedział, że na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio prawdopodobnie wystąpi reprezentacja złożona z uchodźców.

Obecnie nie jest jeszcze znany jej skład, na co ma wpływ procedura selekcji kandydatów, rozrzuconych po obozach na całym świecie.

Będzie to kontynuacja inicjatywy rozpoczętej w 2016 r. podczas imprezy w Rio de Janeiro, gdzie też pojawiła się licząca 10 sportowców drużyna osób zmuszonych do wyjazdu ze swojej ojczyzny (Syrii, Konga, Etiopii i Sudanu Południowego).

Źródło: www.voanews.com

Opracował: Kuba Klimkowicz

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=96782 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]