Irańczyk zdewastował warszawski kościół. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

Warszawscy policjanci zatrzymali obywatela Iranu podejrzanego o zdewastowanie jednego z kościołów na Mokotowie. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa zastosował wobec niego 3- miesięczny areszt.

37-letni Irańczyk zatrzymał się przed świątynią, w której posługują ojcowie jezuici i bez powodu kopał jej okno powodując straty szacowane na ponad 2000 zł. Policjanci zjawiając się na miejscu zdarzenia kilka minut po otrzymaniu zgłoszenia zdołali ustalić wstępny rysopis sprawcy: wysoki mężczyzna w średnim wieku posiadający śniady kolor skóry.

Kilka ulic dalej mokotowscy policjanci dokonali zatrzymania mężczyzny odpowiadającemu rysopisowi i rozpoznanego przez świadków zdarzenia, na skutek czego zastosowano wobec niego tymczasowe aresztowanie. Zatrzymany nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających jego tożsamość, jednak z pomocą tłumacza funkcjonariuszom policji udało się ustalić, że posiada on obywatelstwo irańskie.

Powołując się na uzasadnione podejrzenie, że zatrzymany może utrudniać prowadzone postępowanie oraz dopuścić się kolejnych przestępstw, sąd przychylił się do wniosku złożonego przez policję i prokuratora, i zastosował wobec obywatela Iranu 3- miesięczny areszt.

Za popełniony czyn sprawcy grozi 5 lat pozbawienia wolności.  

Źródło: mokotow.policja.waw.pl
om

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2017-07-12) | http://www.pch24.pl/iranczyk-zdewastowal-warszawski-kosciol--grozi-mu-do-5-lat-pozbawienia-wolnosci-,53018,i.html

Skip to content