Irańczyk zdewastował warszawski kościół. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

Aktualizacja: 2017-07-12 8:58 am

Warszawscy policjanci zatrzymali obywatela Iranu podejrzanego o zdewastowanie jednego z kościołów na Mokotowie. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa zastosował wobec niego 3- miesięczny areszt.

37-letni Irańczyk zatrzymał się przed świątynią, w której posługują ojcowie jezuici i bez powodu kopał jej okno powodując straty szacowane na ponad 2000 zł. Policjanci zjawiając się na miejscu zdarzenia kilka minut po otrzymaniu zgłoszenia zdołali ustalić wstępny rysopis sprawcy: wysoki mężczyzna w średnim wieku posiadający śniady kolor skóry.

Kilka ulic dalej mokotowscy policjanci dokonali zatrzymania mężczyzny odpowiadającemu rysopisowi i rozpoznanego przez świadków zdarzenia, na skutek czego zastosowano wobec niego tymczasowe aresztowanie. Zatrzymany nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających jego tożsamość, jednak z pomocą tłumacza funkcjonariuszom policji udało się ustalić, że posiada on obywatelstwo irańskie.

Powołując się na uzasadnione podejrzenie, że zatrzymany może utrudniać prowadzone postępowanie oraz dopuścić się kolejnych przestępstw, sąd przychylił się do wniosku złożonego przez policję i prokuratora, i zastosował wobec obywatela Iranu 3- miesięczny areszt.

Za popełniony czyn sprawcy grozi 5 lat pozbawienia wolności.  

Źródło: mokotow.policja.waw.pl
om

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=96659 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]