Seria ataków na figury Najświętszej Maryi Panny. Przypadek czy zorganizowana akcja?

Aktualizacja: 2017-06-26 10:24 am

W położonej w południowo-wschodniej części Francji Sabaudii doszło do zniszczenia trzech figur Matki Boskiej.

Do pierwszego ataku doszło w miejscowości Jongieux, gdzie wandale oderwali głowę figurze Matki Boskiej znajdującej się obok kaplicy Saint Romain. Figurę ufundowali w roku 1995 miejscowi producenci wina.

Kolejnym celem antykatolickiego ataku była znajdująca się w tym samym figura Matki Boskiej z Lourdes stojącą na skrzyżowaniu obok cmentarza. Wandale rozbili ją na kawałki.

Trzeci atak miał miejsce w Chapelle-du-Mont du Chat – miejscowości położonej na wysokości 638 m n. p. m. Chuligani wyrwali metalową kratę chroniącą figurę Matki Boskiej z Lourdes w przydrożnej kapliczce Notre-Dame-du Bon Secours a następnie urwali jej głowę i położyli ją u stóp figury.

W chwili obecnej francuska policja nie jest w stanie powiedzieć, czy wszystkie te zajścia są ze sobą powiązane i kto za nie odpowiada. Śledztwa trwają.

FLC

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=96353 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]