Bp Zadarko: unijne zobowiązania znakiem solidarności z Włochami i Grekami

Aktualizacja: 2017-06-14 1:07 pm

– Unijne zobowiązania względem relokacji uchodźców wynikają z solidarności wobec Włoch i Grecji – przypomniał w rozmowie z KAI delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Uchodźców bp Krzysztof Zadarko. Jego zdaniem, nałożenie na Polskę sankcji będzie dla naszego kraju nieszczęściem. 

„Sankcje, które teraz się jawią, już jako bardzo konkretna groźba, wynikają z pewnych zobowiązań, które zostały podjęte przez poprzedni rząd. Istnieje jakaś ciągłość państwowa zobowiązań międzynarodowych, i to jest nie kara czy jakaś zemsta, czy szantaż, ale konsekwencje prawne, które wynikają z przyjętych zobowiązań. Nawiasem mówiąc, zobowiązania te wynikały z pewnej solidarności wobec Włoch i Grecji, które już naprawdę nie dawały rady, z resztą do dzisiaj tak jest. Proszę zauważyć, że tam ciągle przybywają i będą przybywać do brzegów Włoch i Grecji, kolejne pontony, kolejne łodzie” – powiedział biskup Zadarko. 

Bp Zadarko zauważył, że Kościół apeluje o pomoc przede wszystkim uchodźcom. Jak dodał, mówiąc o pomocy syryjskim uchodźcom, mamy na myśli osoby znajdujące się w trudnej, wręcz krańcowej sytuacji.

R. Łączny, KAI/ rv

Za: Radio Watykańskie (14/06/2017)

 


 

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=96166 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]