To się dzieje naprawdę! Argentyński biskup zorganizował specjalną Mszę by udzielić Komunii rozwodnikom

Aktualizacja: 2017-06-14 11:52 am

W niedzielę w kościele świętego Rocha w argentyńskim Santa Fe, miejscowy biskup zorganizował Mszę Świętą na którą zaprosił rozwodników żyjących w nowych związkach, by udzielić im Komunii Świętej. Biskup Ángel José Macín w ten właśnie sposób interpretuje Amoris laetitia.

Biskup zasugerował, że organizując Mszę kierował się instrukcjami przesłanymi do argentyńskich biskupów przez papieża, gdy hierarchowie z Buenos Aires zapytali go, czy dobrze rozumieją zapisy papieskiej adhortacji apostolskiej. Według biskupa Macina osoby żyjące w nieregularnych związkach, które do tej pory były „marginalizowane w Kościele”, po odbyciu sześciomiesięcznego „okresu pokuty i rozeznania” mogą być już włączone „do pełnej Komunii z Kościołem”.

Nikt nie wspominał o tym, że obecni na Mszy katolicy, którzy rozwiedli się i wstąpili w nowe związki, powinni żyć we wstrzemięźliwości seksualnej, zgodnie z normami ustalonymi przez Jana Pawła II w Familiaris Consortio.

We Mszy uczestniczyło około 30 par niesakramentalnych.  

Biskup Reconquisty Ángel José Macín był jednym z pierwszych biskupów nominowanych przez papieża Franciszka. Sakrę biskupią przyjął 12 października 2013.

Źródło: Rorate Caeli

kra

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=96162 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]