Aktualizacja strony została wstrzymana

Minister Błaszczak dosadnie o sytuacji w Europie: Musimy wrócić do chrześcijańskich wartości

Minister Mariusz Błaszczak skomentował inspirowane przez tzw. Państwo Islamskie zamachy terrorystyczne w Londynie. W ostrych słowach podsumował negatywne skutki poprawności politycznej i zganił Europę za odcięcie się od swoich korzeni. – Zachód odszedł od chrześcijaństwa i to przynosi tragiczne żniwo – ocenił.

Zagrożenie zamachami terrorystycznymi, które są przeprowadzane przez muzułmańskich terrorystów w Europie Zachodniej to fakt, a nie incydenty – mówił Mariusz Błaszczak, który na antenie TVP Info nawoływał do krytycznego spojrzenia na kwestie bezpieczeństwa w Europie.

Zdaniem ministra do zamachów dochodzi, ponieważ Europa przeżywa kryzys tożsamości i dobrowolnie odcina się od swoich chrześcijańskich korzeni. – To przynosi właśnie tragiczne żniwo. Uleganie polityce multi-kulturalizmu, uleganie poprawności politycznej – to przynosi tragiczne żniwo – skomentował.

Minister Błaszczak zapewnił też, że rząd robi wszystko, by nie dopuścić do tego, aby sytuacja z Londynu powtórzyła się w Polsce. – Uszczelniamy granice zewnętrzne Polski. Odeszliśmy od tej tragicznej w skutkach decyzji, otwierania granic, również naszego kraju na uchodźców – powiedział.

To właśnie obecną politykę migracyjną Błaszczak uważa za sprzyjającą terroryzmowi, dlatego stwierdził, że należy ją zmienić i jak najszybciej powrócić do europejskich wartości wynikających z cywilizacji chrześcijańskiej. Zaapelował też, aby zamiast pustych znaków podjąć konsekwentne działania. – Malowanie chodników w różnokolorowe obrazki, czy też teraz w Wielkiej Brytanii tatuowanie pszczoły to nie jest rozwiązanie problemu. Tu muszą zostać podjęte stanowcze działania, konsekwentne działania, które wyplenią terroryzm, a jednym z elementów tych działań jest zakończenie polityki otwierania drzwi na napływ muzułmańskich imigrantów – podsumował szef MSWiA.

Źródło: TVP Info
om

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2017-06-05)

 


 

Jarosław Kaczyński: przeciwko Europie prowadzona jest wojna. Mamy dwa wyjścia…

Jarosław Kaczyński, prezes PiS, odniósł się w niedzielę podczas uroczystości zorganizowanych przez IPN w Starachowicach do sobotniego zamachu terrorystycznego w Londynie. Jego zdaniem „przeciwko Europie prowadzona jest wojna” i dlatego „Polska powinna rozbudowywać swoje siły zbrojne”.

Prezes PiS podkreślił, że kraje UE mają dwie możliwości. Pierwsza z nich to „powstanie z kolan” i stawienie czoła zagrożeniom płynącym ze strony islamskich terrorystów. Jego zdaniem znacznie pomoże w tym odrzucenie wszelkiej maści poprawności politycznej. Druga opcja to pogodzenie się z obecnym stanem rzeczy, zdaniem Kaczyńskiego będzie oznaczać „zmianę sposobu życia Europejczyków w najgorszym możliwym kierunku”.

Kaczyński zaznaczył, że europejscy przywódcy powinni w pierwszej kolejności „po prostu rozpoznać zagrożenia”, zarówno te wewnętrzne jak i zewnętrzne. Dodał, że należy twardo się im przeciwstawić poprzez podjęcie walki i to nie tylko „politycznej”. Zdaniem prezesa PiS „Polska powinna przede wszystkim strzec tego spokoju, który ma”.

Zdaniem polityka polskie władze nie mogą pozwolić sobie na narzucenie czegokolwiek w prowadzonej przez Brukselę polityce migracyjnej. Dodatkowo Polska musi wzmacniać swoje siły, które obronią jej obywateli przed zagrożeniami. – Im będziemy silniejsi, tym będzie lepiej. Musimy rozbudowywać nasze siły zbrojne. Musimy pamiętać, że to jest nowy rodzaj wojny, ale to jest wojna – zakończył Kaczyński.

Źródło: gosc.pl

TK

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2017-06-05)

 


 

Skip to content