Generał zakonu jezuitów podważa słowa Chrystusa. Kardynał Burke: to więcej niż skandal!

Aktualizacja: 2017-04-12 9:25 am

Kardynał Raymond Burke skomentował kuriozalną wypowiedź ojca Arturo Sosa Abascala dotyczącą braku urządzeń rejestrujących wypowiedzi w czasach Jezusa. – To jakieś kompletne nieporozumienie, że generał jezuitów mógł powiedzieć, że chrześcijanie nie wiedzą, co Jezus rzeczywiście powiedział na temat rozwodów, bowiem w Jego czasach nie istniały magnetofony – powiedział hierarcha.

– W ciągu ostatniego wieku w Kościele nastąpił wielki rozkwit badań, które starają się dokładnie zrozumieć, co Jezus chciał powiedzieć… To nie jest relatywizm, ale potwierdzenie, że  słowo jest względne, Ewangelia została napisana przez ludzi, i jest akceptowana przez Kościół, który składają się z ludzi… Więc to prawda, że  nikt nie może zmienić słów Jezusa, ale trzeba wiedzieć, jakie one były – powiedział generał zakonu jezuitów w jednym z wywiadów.

Kardynał Burke słowa te określił mianem „poważnego błędu”. – Nie rozumiem, jak prominentny lider w Kościele może wypowiadać takie słowa – powiedział i kilkakrotnie dał do zrozumienia, że nie wierzy, iż coś takiego w ogóle ma miejsce. Dodał, że jest mocno zszokowany tego typu „kwestionowaniem słów Pana Jezusa”.

Duchowny zaapelował, aby wypowiedź jezuity jak najszybciej została skorygowana przez Kongregację Nauki i Wiary. Podważa ona bowiem fundamenty wiary chrześcijańskiej.

Źródło: Life Site News/MalyDziennik.pl

TK

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=95059 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]