Aktualizacja strony została wstrzymana

Generał zakonu jezuitów podważa słowa Chrystusa. Kardynał Burke: to więcej niż skandal!

Kardynał Raymond Burke skomentował kuriozalną wypowiedź ojca Arturo Sosa Abascala dotyczącą braku urządzeń rejestrujących wypowiedzi w czasach Jezusa. – To jakieś kompletne nieporozumienie, że generał jezuitów mógł powiedzieć, że chrześcijanie nie wiedzą, co Jezus rzeczywiście powiedział na temat rozwodów, bowiem w Jego czasach nie istniały magnetofony – powiedział hierarcha.

– W ciągu ostatniego wieku w Kościele nastąpił wielki rozkwit badań, które starają się dokładnie zrozumieć, co Jezus chciał powiedzieć… To nie jest relatywizm, ale potwierdzenie, że  słowo jest względne, Ewangelia została napisana przez ludzi, i jest akceptowana przez Kościół, który składają się z ludzi… Więc to prawda, że  nikt nie może zmienić słów Jezusa, ale trzeba wiedzieć, jakie one były – powiedział generał zakonu jezuitów w jednym z wywiadów.

Kardynał Burke słowa te określił mianem „poważnego błędu”. – Nie rozumiem, jak prominentny lider w Kościele może wypowiadać takie słowa – powiedział i kilkakrotnie dał do zrozumienia, że nie wierzy, iż coś takiego w ogóle ma miejsce. Dodał, że jest mocno zszokowany tego typu „kwestionowaniem słów Pana Jezusa”.

Duchowny zaapelował, aby wypowiedź jezuity jak najszybciej została skorygowana przez Kongregację Nauki i Wiary. Podważa ona bowiem fundamenty wiary chrześcijańskiej.

Źródło: Life Site News/MalyDziennik.pl

TK

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2017-04-12) | http://www.pch24.pl/general-zakonu-jezuitow-podwaza-slowa-chrystusa–kardynal-burke–to-wiecej-niz-skandal-,50866,i.html