Nikołaj Dulskij odrzucił oskarżenia o zamówienie ataku na konsulat RP w Łucku

Aktualizacja: 2017-04-4 8:49 am

Lider organizacji Nażdak widzi w tych oskarżeniach polityczną zemstę. Nie zaprzeczył natomiast, że stoi za blokadą drogi Lwów-Rawa Ruska.

Z Nikołajem Dulskim, obwinionym o zamówienie ostatnich prowokacji na Ukrainie, skontaktował się ukraiński bloger Anatolij Szarij.

Przypomnijmy, że według komunikatu Służby Bezpieczeństwa Ukrainy atak na polski konsulat w Łucku oraz blokada drogi Lwów-Rawa Ruska były „elementami jednego planu opracowanego przez służby specjalne Federacji Rosyjskiej”. Według ukraińskich śledczych osobą, która zleciła wykonanie tego planu był przywódca radykalnego ugrupowania „Nażdak” Nikołaj Dulskij, ukrywający się na terytorium Federacji Rosyjskiej, poszukiwany przez ukraińskie organa ścigania za groźbę zabójstwa.

W rozmowie z Szarijem Dulskij stwierdził, że władze ukraińskie poszukują go nie za popełnione przestępstwa, lecz za walkę ze „skorumpowanym” rządem i prezydentem. Zaprzeczył, że ukrywa się w Rosji, lecz „przy granicy z Białorusią”.

Dulskij nie zaprzeczył, że stoi za akcją blokady drogi Lwów-Rawa Ruska. „Jeśli tak, to akcja była przeprowadzona dla poparcia Polaków” – powiedział. Stwierdził, że nie widzi w tej akcji nic bezprawnego. Odrzucił natomiast oskarżenia, że stał za ostrzelaniem konsulatu w Łucku. „W kraju pełno broni, pokraki banderowskie chodzą z bronią po Kijowie, w kraju pełna anarchia, więc władzom było wygodnie powiązać to wydarzenie z Kremlem” – powiedział Dulskij. Oskarżenie go o atak na konsulat nazwał „brednią, absurdem”. Jego zdaniem ukraińskim władzom zależało na szybkim wskazaniu sprawcy, więc wybrały „politycznego konkurenta” i powiązały go z Kremlem.

Podczas rozmowy lider „Nażdaka” niespodziewanie oświadczył, że jest etnicznym Polakiem i poczynił już kroki, by wyjaśnić „polskim służbom” nieprawdziwość oskarżeń ukraińskich śledczych. Ponadto według niego połowa blokujących drogę pod Lwowem była Polakami.

Natomiast 30. marca br. organ prasowy donbaskich separatystów Ługanskij Informacjonnyj Centr podał, że ostrzelanie konsulatu w Łucku było dziełem bojowników ukraińskiego batalionu ochotniczego “Donbas”. Organ nie podał jednak, skąd posiada taką informację.

youtube / lug-info.com / kresy.pl

Za: Kresy.pl (04 kwietnia 2017) -- [Org. tytuł: «Nikołaj Dulskij odrzucił oskarżenia o zamówienie ataku na konsulat RP w Łucku [+VIDEO]»]
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=94880 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]