Rosja: Świadkowie Jehowy na liście organizacji ekstremistycznych

Aktualizacja: 2017-04-1 6:09 pm

Rosyjskie Ministerstwo Sprawiedliwości chce delegalizacji tego związku religijnego.

W latach 2009-2016 za ekstremistyczne uznanych zostało niemal 100 dokumentów i pism Świadków Jehowy. Z tego powodu dzialałność tej organizacji została zawieszona przez rosyjskie Ministerstwo Sprawiedliwości. Zawieszenie trwa od 15 marca. Osiem dni później, 23 marca Świadkowie Jehowy trafili na rosyjską listę organizacji publicznych i religijnych, podejrzewanych o działania ekstremistyczne.

Działania te spowodowały, że organizacja i jej jednostki strukturalne nie mogą organizować żadnych publicznych spotkań, udzielać wypowiedzi dla mediów, przeprowadzić masowych akcji, a także korzystać ze swoich kont bankowych, z poza opłacaniem rachunków i podatków.

Zakaz obejmuje ponad 2200 wspólnot Świadków, skupiających około 200 tysięcy Rosjan.

Zawieszenie trwa do chwili rozpatrzenia sprawy przez rosyjski Sąd Najwyższy, czyli 5 kwietnia. Ministerstwo Sprawiedliwości uważa, że sąd rozwiąże organizacje i zakaże Świadkom Jehowy jakichkolwiek działań na terenie Rosji.

kresy.pl / rp.pl

Za: Kresy.pl (01 kwietnia 2017)

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Votum_separatum:
Jedna z niewielu dzisiaj dobrych wiadomości dla świata.

 


 

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=94863 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]