Prawie się udało. Wynajęci przez rosyjskie służby (?) „Polacy” manifestowali pod Lwowem

Aktualizacja: 2017-03-30 10:31 am

W środę demonstranci zablokowali trasę między Lwowem a prowadzącym do Polski przejściem granicznym w Rawie Ruskiej. Około 150 osób domagało się „zaprzestania ludobójstwa Polaków”.

Wiktor Andrejczuk, szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) obwodu lwowskiego stwierdził, że „manifestacją” sterowały rosyjskie służby specjalne. Jego słowa potwierdził, Wałerij Sereda, naczelnik policji. Obaj zaznaczyli, że wśród demonstrantów nie było Polaków. Uczestnicy to doskonale znani ukraińskiej policji narkomani oraz uczniowie lwowskich szkół, którzy zostali wynajęci przez „organizatorów polskiego protestu”.

Na transparentach i plakatach widniały napisy: „Stop ludobójstwu Polaków”, „Polacy chcą pokoju”, „Nie mamy żadnego konfliktu z wami”, „Precz ręce od zabytków”, „To też jest nasza ziemia”, „Polacy łączcie się” czy „Wołyń w sercach”.

Nagrania z „manifestacji” opublikowano na profilu społecznościowym o nazwie „Polski Lwów” (ukr. Polskyj Lwiw), założonym na kilka godzin przed rozpoczęciem blokady.

Według informacji podanych przez lwowski portal Zaxid.net, w jednym z samochodów przewożących uczestników akcji, policja znalazła generator elektryczny, drona i petardy. „Prowokacja miała być profesjonalnie nagrywana dla rosyjskich stacji telewizyjnych” – odkreślono.

Jest to kolejna tego typu akcja, jaka ma miejsce na Ukrainie w ostatnim czasie. 12 marca przeprowadzono nieudaną próbę zablokowania dojazdu do ukraińsko-polskiego przejścia granicznego Szeginie-Medyka. „Manifestujący” przyznali wówczas, że są wynajęci, aby „domagać się od rządu w Warszawie obrony praw polskiej mniejszości narodowej na Ukrainie”.

Ukraińskie media podkreślają, że „manifestacje Polaków” mogą być organizowane przez tych samych ludzi, którzy zaatakowali w środę konsulat RP w Łucku.

Źródło: gazetaprawna.pl

TK

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2017-03-30 08) – [Org. tytuł: «Prawie się udało. Wynajęci przez rosyjskie służby „Polacy” manifestowali pod Lwowem »]

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Stefan
Nieważne, kto to zrobił. Jawnie probanderowska postawa władz centralnych Ukrainy sprzyja zarówno samoistnym antypolskim wystąpieniom banderowców, jak i wszelkiej maści prowokacjom. Na pewno zjawiska te występowałyby znacznie rzadziej, gdyby Poroszenko i spółka zechcieli jednak odciąć się od Bandery i jego kamratów, zamiast ich gloryfikować, stawiać im pomniki, nazywać ich imionami ulice i place. To oczywiście dla nich jest bardzo trudne, w końcu poza bandycką UPA i jej podobnymi zjawiskami mają nikłe “tradycje narodowe”, ale innej drogi wg mnie nie mają. Lepiej zacząć budować od zera niż ciągle wspominać zbrodniarzy. To tak jakby Niemcy z sentymentem wspominali OFICJALNIE Hitlera. Dlatego proponuję wszelkim ukrainofilom zamknąć buzie i nie nazywać normalnie myślących ruskimi trollami, tylko jednak przyjąć do wiadomości, że to sami Ukraińcy, na czele ze swoimi władzami, są winni tych wszystkich żałosnych sytuacji. Z Panem Bogiem.

Tadeusz G
Wystarczy oglądnąć dowolne wiadomości w TVP żeby wyrobić sobie zdanie o nachalnej, nieudolnej propagandzie pisowskiej ferajny która z prawdą nie ma nic wspólnego.

unb
no jeżeli ktoś wierzy w to, że rosyjskie służby odwaliłyby taką maniane to gratuluje, to nie są idioci, w przeciwieństwie do lemingów, które łykają wszystko jak leci. Pozdrawiam

HANNIBAL
Przecież to ludobójstwo to także prowokacja rosyjska…

ninika
Taaa, heroizacja UPA i Bandery, projekty rewizjonistycznych ustaw to też robota ruskich :))). Trzeba być albo ślepym albo cynicznym, by próbować wciskać innym kit o przyjaźnie nastawionych sąsiadach z Ukrainy

Polak
Kochani! Rząd PiS jest prorosyjski! Sam daje te argumenty Rosjanom do ręki! Gdzie jest potępienie nacjonalizmu UON-UPA? W zamrażarce! Oszukują nas i sztucznie wywołują takie sytuacje! Nie ma wojny rosyjsko-ukraińskiej jeśli Poroszenko robi interesy z Rosją i płaci tam podatki.

Skanderbeg
Rozśmiesza mnie to ufanie UPAińxcom.. Znaleźli sobie “czarnego luda”, a pożyteczni idioci z Polksi temu przyklaskują. Do tego banderofil Piekło na stanowisku ambasadora w Kijowie. Zdrada. UPAińcy łżą jak zawsze i tylko kompletny ignorant historyczny może im wierzyć.


 


 

Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=94819 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]