W noc ostrzelania polskiego konsulatu rozbijano szyby rosyjskich banków w Łucku

Podczas wczorajszej nocy miały miejsce napaści nie tylko na polski konsulat.

Podczas dzisiejszej nocy nieznani sprawcy wybili okna w trzech oddziałach banków w Łucku. Informację potwierdziła rzeczniczka policji w Łucku Olga Buzułuk.

Wybito łącznie siedem okien. Uszkodzone zostały okna Alfa-Banku oraz Prominvestbanku. Przedstawiciele banków na razie odmawiają komentarzy w tej sprawie.

W wpisie na swoim profilu w serwisie Facebook dr Iwan Kaczanowski łączy obie sprawy, wskazując, że w tego typu incydenty Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zazywczaj przypisuje rosyjskiej prowokacji bez żadnego śledztwa. Oczywiści podajrzani tacy jak przedstawiciele skrajnie prawicowych organizacji nie są nawet brani pod uwagę. Tego typu postępowanie władz i śledztwa nie kończące się oskarżeniem prawdziwych sprawców dają im wolną rękę na działania pełne przemocy – stwierdził Kaczanowski.

[zdjęcia na stronie źródłowej – kresy.pl]

kresy.pl / facebook.com / volynnews.com

Za: Kresy.pl (29 marca 2017) – [Org. tytuł: «W noc ostrzelania polskiego konsulatu rozbijano szyby rosyjskich banków w Łucku [+FOTO]»]

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Pro_Patria:
Ciekawe, jak teraz logicznie połączy te fakty banderowiec klimkin czy jego wyznawca-oszołom w Polsce niejaki targalski ??? Pewnie skomentują to tak, że to (oczywiście jak zwykle) Rosjanie aby zrzucić winę na miłujących pokój zwyrodniałych banderowców powybijali szyby we własnych bankach. Kierując się logiką banderowsko-pisowską ma to sens.. Cieszy mnie jednak po przeczytaniu wpisów na wielu portalach, że większość społeczeństwa polskiego wie dobrze jaką nienawiścią pałają upaińcy do nas, jak są podstępni, kłamliwi, mściwi i obłudni.

 


 

Skip to content