Aktualizacja strony została wstrzymana

Młodzież Wszechpolska: jesteśmy przeciw przyjmowaniu imigrantów z Ukrainy

Mateusz Pławski, rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej zapowiedział, że MW podejmie „działania prawne i administracyjne” mające objąć zjawisko kontrolą.

Młodzież Wszechpolska zorganizowała konferencję prasową pod budynkiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie, dotyczącą masowego przyjmowania ukraińskich imigrantów przez rząd premier Beaty Szydło. Działacze podkreślali, że organizacja nie godzi się na tego typu politykę.

Rzecznik MW Mateusz Pławski stwierdził: Jako nacjonaliści sprzeciwiamy się przyjmowaniu ukraińskich imigrantów do Polski. Będziemy podejmowali odpowiednie działania prawne  i administracyjne dążące do kontroli tego zjawiska. Dodał także: Aktualnie szacuje się, że mamy pomiędzy 1,5 a 2 miliony Ukraińców w Polsce. Bardzo duża część z nich są to osoby przebywające tutaj nielegalnie, bardzo dużo studentów ukraińskich pobiera różnorakie przywileje.

Szymon Wiśniewski, rzecznik MW Mazowsze tłumaczył: Studenci ukraińscy są bardzo często uprzywilejowani kosztem polskich studentów. Dostają ogromne dotacje, dostają pieniądze, stypendia na naukę tutaj u nas. Dlatego my, jako młodzi Polacy, jako narodowcy, nie zgadzamy się na to, by mniejszość ukraińska miała choćby takie programy dofinansowania, które wynoszą ponad 10 – 11 milionów złotych polskich.

Pławski uzupełnił: Zgodnie z tym, o czym mówiliśmy w trakcie ubiegłotygodniowej konferencji prasowej w Sejmie, jesteśmy poważnie zaniepokojeni brakiem jakichkolwiek reakcji polskiego rządu na całkowicie niekontrolowany napływ do naszego kraju obywateli Ukrainy.

Na jutro Młodzież Wszechpolska zapowiedziała skierowanie w piątek do Ministerstwa Spraw Zagranicznych wnioski o udzielenie informacji publicznej. Będzie się w niej domagać udzielenia odpowiedzi na kilka pytań, m. in.  o to, ile wniosków o zezwolenie na pobyt w Polsce złożyli w konsulatach obywatele Ukrainy w ostatnich 3 latach, ile zezwoleń na pobyt otrzymali, ilu obywateli Ukrainy zostało pozbawionych Karty Polaka z powodu wprowadzenia w błąd konsula MSZ.

kresy.pl / radiomaryja.pl

Za: Kresy.pl (23 marca 2017) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,ukraina?zobacz/mlodziez-wszechpolska-jestesmy-przeciw-przyjmowaniu-imigrantow-z-ukrainy

Skip to content