Aktualizacja strony została wstrzymana

Cygan „Hoss” wyłudził ponad miliard euro w Austrii, Niemczech i Szwajcarii

List gończy za Arkadiuszem Łakatoszem, pseudonim „Hoss”.

Twórca gangu rodzinnego.

[„Sąd” w POlsce go wypuścił… md]

[Co tu ukrywać?? Gugle mówią: „To rodzina Cyganów, kryminalistów…  Policja opublikowała przecież list gończy za Arkadiuszem Łakatoszem, pseudonim „Hoss” MD]

Austriacka policja poinformowała, że poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania i zatrzymany w Warszawie Arkadiusz Ł., ps. „Hoss”, jest podejrzany o wyłudzenie wraz z synem metodą „na wnuczka” – uwaga! – ponad miliarda euro w Austrii, Niemczech i Szwajcarii.

O niedawnym zatrzymaniu „Hossa” poinformowała w komunikacie policja kraju związkowego Górna Austria.

49-letni Arkadiusz Ł. uchodzi za pomysłodawcę metody oszustw „na wnuczka” i lidera jednej z największych i najprężniej działających grup zajmujących się tym procederem. Metodę miał wymyślić wraz z braćmi i szwagrem w 1999 roku w Niemczech, a następnie przez lata ją doskonalił. W związku z tymi oszustwami złożono tysiące skarg w Niemczech, Austrii i w Szwajcarii.

„Hoss” był poszukiwany listem gończym w Polsce, a także Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym na wniosek Austrii, gdzie miał się dopuszczać oszustw wraz z synem. Syn Arkadiusza Ł. odpowiada obecnie przed sądem w Hamburgu.

W 2001 roku poszukiwany przez niemiecką policję „Hoss” zbiegł do Polski, gdzie – jak piszą austriackie media – przez lata mieszkał względnie spokojnie. Został na krótko zatrzymany w 2014 roku i w lutym br., gdy zarzucono mu oszustwa na sumę 1,4 mln zł, ale za każdym razem wychodził na wolność za kaucją, powołując się na problemy zdrowotne.

Jak napisała policja w komunikacie, wypuszczenie „Hossa” na wolność w lutym sprawiło, że polski minister sprawiedliwość Zbigniew Ziobro skrytykował postępowanie podlegającego mu wymiaru sprawiedliwości.

16 marca „Hoss” został zatrzymany przez policję na warszawskim Źoliborzu, gdzie ukrywał się w wynajmowanym mieszkaniu. Aby uniknąć zatrzymania, zmienił wygląd. Obecnie oczekuje na dalsze decyzje prokuratury.

Przesłuchanie „Hossa” zaplanowano w stołecznej prokuraturze okręgowej na 27 marca. Mężczyzna przebywa obecnie w areszcie śledczym na warszawskiej Białołęce.

http://niezalezna.pl/95787-policja-ujawnia-ile-wyludzil-hoss-od-tej-sumy-moze-zakrecic-sie-w-glowie  21.3.2017

Za: Strona prof. Mirosława Dakowskiego (22.03.2017)

 


 

.