Wandale czy sataniści – kto niszczy figury Pana Jezusa w Gdańsku? To druga dewastacja w tym roku

Aktualizacja: 2017-03-22 9:07 am

W Gdańsku po raz drugi w roku 2017 doszło do profanacji figury Pana Jezusa. Tym razem wandale zaatakowali w dzielnicy Oliwa, a rozbita została rzeźba z kapliczki przy ul. Czyżewskiego. Wcześniej do dewastacji doszło na Przymorzu.

Kapliczka przy ul. Czyżewskiego powstała w 1898 roku. Nie wiadomo jednak, ile lat liczyła zniszczona figura Pana Jezusa.

Nie ulega wątpliwości, że figura została zniszczona w wyniku działań wandali, a nie np. czynników atmosferycznych takich jak porywisty wiatr. Rzeźba znajdowała się bowiem przed rozbiciem w „głębokiej niszy” i dodatkowo była osłonięta przezroczystą szybą. Poza tym figura została znaleziona na chodniku, który znajduje się w odległości 2 m od kaplicy i jest od niej oddzielony metalowym płotem

Do podobnego incydentu doszło pod koniec stycznia. Wówczas „zakapturzony mężczyzna oderwał, a następnie rzucił na chodnik głowę figury Chrystusa, która znajduje się obok kościoła Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego na Przymorzu” – podaje portal trójmiasto.pl.

Badająca sprawy policja prosi o informacje, które pomogą w ujęciu wandali.

Źródło: trojmiasto.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=94622 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]