Belgia: proboszcz otworzył bar w kościele pod pretekstem „dbania o tradycję”

Aktualizacja: 2017-03-7 10:04 am

Po zamknięciu ostatniego baru w belgijskiej wsi Brielen w diecezji Tournai, miejscowy proboszcz postanowił otworzyć taki lokal w… swoim kościele. Czynny będzie tylko po niedzielnej Mszy Świętej.

Zwyczajem mieszkańców Brielen w zachodniej Flandrii przy granicy z Francją było pójście po niedzielnej Eucharystii na piwo. Probosz postanowił podtrzymać tę tradycję. W każdą niedzielę mieszkańcy są zapraszani do skorzystania ze znajdującego się w kościele baru – pod warunkiem, że wcześniej uczestniczyli we Mszy.

Z lokalizacją wyszynku związane są jednak pewne ograniczenia: piciu piwa nie będą towarzyszyć muzyka ani tańce, a ponadto drzwi kościoła zamykane są o godzinie 13.00.

Proboszcz, 57-letni ks. Joseph Nyembo-Kamwanga pochodzi z Demokratycznej Republiki Konga. Od 16 lat pracuje w Belgii, a w Brielen od 2013 r. Jest też dziekanem tamtejszego dekanatu Comines.

KAI

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=94287 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]