Muzułmanie mogą kardynalnie zmienić oblicze Europy – ostrzega metropolita Bratysławy

Arcybiskup Stanislav Zvolenský, przewodniczący Konferencji Biskupów Słowacji, oświadczył, że muzułmanie swoją postawą zmienią cywilizacje europejską.

– Z punktu widzenia demokracji i kultury my, Europejczycy, możemy przegrać bardzo wiele.  Jeszcze do niedawna imigrantów oglądaliśmy tylko na ekranach telewizorów. Teraz, gdy i Słowacy i Czesi stali się częścią Unii Europejskiej,  mamy ich w naszych miastach, na naszych ulicach – powiedział metropolita Bratysławy w czasie odbywającej się w słowackiej stolicy konferencji nt. migracji i religii.

Duchowny jest zdania, że im większa społeczność muzułmańska w zachodnioeuropejskim kraju czy nawet mieście, tym większa skala przestępczości z udziałem wyznawców islamu.

Świat postislamski nie istnieje. Dialog ze światem islamu nie jest możliwy z tej prostej przyczyny, że chrześcijanie i muzułmanie mają sprzeczne priorytety i cele – dodał arcybiskup Zvolenský.

Słowacja pozostaje jedynym krajem UE bez meczetu. Islam, jako religia, nie jest oficjalnie zarejestrowany przez władze w Bratysławie. Z ostatniego sondażu największego bratysławskiego instytutu badania opinii publicznej wynika, że aż 70 proc. Słowaków zdecydowanie sprzeciwia się funkcjonowania w ich kraju islamu pod jakąkolwiek postacią. Połowa respondentów jest przeciwko zezwoleniu nielicznej muzułmańskiej mniejszości na praktykowanie ich religii. Prawie wszyscy natomiast kategorycznie sprzeciwiają się budowie meczetów. Fakt jego pojawienia się przyciągnie w najbliższe okolice osoby zagrażające bezpieczeństwu rdzennych mieszkańców słowackich miast i wiosek.

Źródło: Novinky

ChS

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2017-03-05) | http://www.pch24.pl/muzulmanie-moga-kardynalnie-zmienic-oblicze-europy---ostrzega-metropolita-bratyslawy,49873,i.html

Skip to content