Homoseksualizm w najnowszej wersji „Pięknej i Bestii”. Czy to „nowy rozdział” w historii Disneya?

Nowa wersja filmu „Piękna i bestia” wciąż czeka na swoją premierę, ale już wzbudziła liczne kontrowersje. Powodem jest zapowiedź reżysera filmu. Zgodnie z deklaracjami Billa Condona, po raz pierwszy w historii wytwórni Disneya pojawi się wątek homoseksualny. Od razu będzie on jednym z istotniejszych epizodów w produkcji dla dzieci.

„Eksperci” uważają, że to niezwykle ważny moment w historii Walt Disney Pictures, bowiem poruszony został wątek homoseksualizmu. Zrobiono to w sposób „subtelny”, to znaczy „pokazujący homoseksualizm jako coś normalnego”.

W opinii reżysera, celem tego zastosowanego w filmie zabiegu było pokazanie, jak wielki „mętlik w głowie” mają osoby „niepewne swych uczuć i swej orientacji”. – To gejowski epizod w filmie Disneya – powiedział Condon.

Disney’owa „subtelność” nie przekonuje rosyjskich deputowanych. W 2013 roku Kreml wprowadził przepisy zakazujące „propagandy homoseksualnej wśród dzieci”. Według nich propagowane przez społeczność LGBT praktyki należy postrzegać jako „nietradycyjny model relacji seksualnych”.

– Gdy tylko otrzymamy kopię filmu i dokumenty potrzebne do jego dystrybucji, podejmiemy decyzję, czy będzie wyświetlany – powiedział Vladmir Medinsky, rosyjski minister kultury. Głos w sprawie zabrał również deputowany Jednej Rosji Vitaly Milonov oraz znany aktor Pavel Derevyanko. Pierwszy nazwał film „bezwstydną propagandą grzechu”, drugi zaś zapowiedział, że „nie zabierze swoich dzieci na ten film”.

Fabularna wersja „Pięknej i Bestii” wzbudza kontrowersje również w Stanach Zjednoczonych. Właściciele kina samochodowego w Henagar w stanie Alabama poinformowali, że nie będą wyświetlać filmu. – Jesteśmy przede wszystkim chrześcijanami. Nie będziemy się wyrzekać Biblii. Jeżeli nie możemy wziąć na film dzieci, to nie widzimy celu w tym, żeby go wyświetlać – napisali w poście na Facebooku.

– To film dla wszystkich. Przykro mi z powodu tego kina, ale jest 4 tys. innych, które go pokażą. Mam nadzieję, że wszyscy będą zadowoleni z efektu naszej pracy – odpowiada reżyser.

Źródło: polsatnews.pl

TK

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2017-03-06)

 


 

Rosja zakaże „Pięknej i Bestii”?

INFO: Niewykluczone, że rosyjski rząd zakaże emisji najnowszego filmu „Disneya” pt. „Piękna i Bestia”.

Wszystko ze względu na pojawienie się w filmie homoseksualnego bohatera. Wg obowiązujących w Rosji przepisów tego typu sytuacja może naruszać prawo zakazujące homoseksualnej propagandy.

Najnowsza wersja „Pięknej i Bestii” zawiera postać o imieniu LeFou, który zakochał się w mężczyźnie o imieniu Gaston. To pierwszy homoseksualny wątek w produkcji „Disneya”.

Źródło: variety.com

Opracował: JW

Za: korwin-mikke.pl (06-03-2017)

 


 

Disney psuje dzieci

Disney XD postanowił dołączyć do grona postępowców i pod płaszczykiem tolerancji kolportuje w swoich produkcjach pochwałę dla homoseksualizmu. Twórcy uważają, że „tęczowe” postaci naszpikowane licznymi pozytywnymi cechami, to właściwy wzór do naśladowania dla dzieci.

Jak informuje Leonardo Blair z christianpost.com, „Disney XD – po raz pierwszy w historii firmy – uwzględnił kilka całujących się homoseksualnych postaci w odcinku Star vs. The Forces of Evil” – telewizyjnej kreskówki znanej polskim dzieciom pod tytułem Star Butterfly kontra siły zła. Kreskówka pokazuje główną bohaterkę Star Buttefly, która jest księżniczką z innego wymiaru. Disney XD z wyprzedzeniem zamówił czwartą serię serialu, zanim jeszcze ukazała się premiera trzeciej.

„W scenie, w której postaci śpiewają piosenkę Just Friends podczas koncertu, pokazanych jest kilka całujących się par homoseksualnych i lesbijskich. Inne postaci wydawały się być transgenderowe”. Spotkało się to oczywiście z przychylnym przyjęciem przez niektórych homoseksualistów, gdy „konserwatyści potępili firmę za promowanie programu LGBT”.

Charakterystyczne są wypowiedzi niektórych krytyków: „Kiedy dorastałam, nie mieliśmy tego typu kreskówek. Były one po prostu fajną rozrywką, która nie zawierała seksualnej agendy. Sądzę, że ci ludzie powinni się skupić na czymś innym niż swoje genitalia… i genitalia naszych dzieci. Disney, przygotowujesz się na stratę sporej forsy!” – skomentowała niejaka Janie Miles.

Z kolei inny widz (Dewayne Kester) zauważył: „Hollywood to takie obrzydliwe szambo. Nie ma nic, co nie uwłaczałoby ich godności. Źadnych zasad moralnych. Źadnych wartości. Źadnego Boga. To ci sami ludzie, którzy chwalili i nagradzali pedofilskich aktorów i reżyserów”.

Dziennikarz zauważa też, że według portalu HeatStreet jest to pierwszy tego typu pokaz czułości par tej samej płci w historii Disneya, chociaż sporadycznie pojawiały się „nie-heteroseksualne relacje”, jak np. lesbijska para w sitcomie Powodzenia, Charlie! czy homoseksualna para w serialu Wodogrzmoty Małe.

Disney stwierdza, że nigdy nikogo nie wykluczał i że ich opowieści „odzwierciedlają akceptację i tolerancję i opiewają różnice, które sprawiają, że ich postaci są na swój sposób wyjątkowo wspaniałe, (…) gdyż charakteryzuje je życzliwość, lojalność, humor, odwaga, dowcip i inne cechy charakterystyczne dla dobrego przyjaciela”, a dzieci mogą do nich nawiązywać.

Źródło: christianpost.com

Jan J. Franczak

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2017-03-07)

 


 

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content