Rzeczniczka rosyjskiego MSZ: Dzień Pamięci Źołnierzy Wyklętych to antyrosyjskie święto

Aktualizacja: 2017-03-3 10:08 am

Zdaniem rzeczniczki rosyjskiego MSZ Marii Zacharowej Narodowy Dzień Pamięci Źołnierzy Wyklętych to święto o „wybitnie antyrosyjskim charakterze”. Skrytykowała też fakt włączenia się żołnierzy USA w jego obchody.

Zacharowa w czwartek krytycznie odniosła się do włączenia się amerykańskich żołnierzy w obchody Narodowego Dnia Pamięci Źołnierzy Wyklętych.

– Nie mogliśmy nie zwrócić uwagi na fakt, że amerykańscy żołnierze, którzy niedawno przybyli do Polski i krajów bałtyckich już mieli czas, by uczestniczyć w „akcji historycznej” o wybitnie antyrosyjskim charakterze – stwierdziła rzecznika MSZ Rosji, podkreślając, że ma na myśli przede wszystkim ich udział w biegu upamiętniającym Źołnierzy Wyklętych. – Członków polskiego podziemia antykomunistycznego, którzy strzelali w plecy żołnierzom Armii Czerwonej, wyzwalających ich kraj od nazizmu – tak Zacharowa określiła Źołnierzy Wyklętych.

Rzeczniczka rosyjskiej dyplomacji przypomniała również, że amerykańscy i estońscy żołnierze wspólnie uczestniczyli w tzw. marszu na wschód, po którym robili sobie zdjęcia z Twierdzą Iwanogrodzką w tle. Strona rosyjska zaznacza, że w czasie II wojny światowej Niemcy wykorzystywali ją do przetrzymywania jeńców wojennych.

– Tego rodzaju wątpliwe akcje co najmniej rzucają cień na historię wspólnej walki USA i ZSRR przeciwko nazistom – powiedziała Zacharowa. Radziła też żołnierzom USA, by bardziej  poświęcali się moralnemu wychowaniu, a nie udziałowi w takich akcjach.

Przeczytaj także:

rmf24.pl / sputniknews.com / Kresy.pl

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=94202 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]