Szokujący wywiad nowego generała Jezuitów

Aktualizacja: 2017-03-2 12:01 am
OPINIA: Tak naprawdę, to nie wiemy jakie były słowa Jezusa. dopiero to badamy ”” stwierdził nowy generał zakonu Jezuitów o. Artur Sosa Abascal, jedna z najbardziej wpływowych osób w Kościele katolickim.

Jezuicie przypomniano słowa kard. Gerharda L. Műllera, który podkreślił że słowa Jezusa dotyczące małżeństwa są jasne i nie ma władzy na ziemi i na niebie, która mogłaby to nauczanie modyfikować oraz że nie mają do tego prawa ani biskupi, ani papież. O. Abascal podkreślił jednak, że słowa Jezusa wcale nie są jasne, ponieważ gdyby tak było, nie istniałaby potrzeba refleksji nad nimi. Jezuita wskazuje, że w czasach Chrystusa nie było urządzeń, które by zarejestrowały jego słowa. 

”” Wiadomo jednak, że słowa Jezusa należy kontekstualizować, są wyrażone w języku, w specyficznych okolicznościach i skierowane do kogoś konkretnego – przekonywał generał zakonu Jezuitów i dodał: “W ciągu ostatniego wieku w Kościele nastąpił wielki rozkwit badań, które starają się dokładnie zrozumieć, co Jezus chciał powiedzieć… To nie jest relatywizm, ale potwierdzenie, że ”‹”‹słowo jest względne, Ewangelia została napisana przez ludzi, i jest akceptowana przez Kościół, który składają się z ludzi… Więc to prawda, że ”‹”‹nikt nie może zmienić słów Jezusa, ale trzeba wiedzieć, jakie one były!”.

Źródło: dorzeczy.pl

Opracował: GK

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

Zgłoś błąd na stronie

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=94167 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]