Pokaz chamstwa i wulgarności podczas obchodów „Różowego Poniedziałku” w Niemczech

Podczas obchodów „Różowego Poniedziałku” – najważniejszego dnia kończącego się karnawału – w Nadrenii w zachodnich Niemczech w mało elegancki sposób odniesiono się do sytuacji w Polsce oraz USA.

W Dueseldorfie polski rząd został przedstawiony jako makieta wściekłego psa pożerającego kiełbasę z napisem „Demokracja”. Efektem tej konsumpcji jest „Dyktatura”. 

Donald Trump przejął w tym roku od Jarosława Kaczyńskiego „palmę pierwszeństwa” jako obiekt najbardziej wulgarnych kpin. W Kolonii został przedstawiony jako niezbyt rozgarnięty uczeń w krótkich spodenkach klepiący po tylnej części ciała Statuę Wolności i ciągnący za włosy leżącą na ziemi kobietę symbolizującą Unię Europejską.

W Moguncji prezydenta USA zaprezentowano jako „słonia w składzie porcelany”, zaś w Duesseldorfie, jako… gwałciciela Statui Wolności.

Twórcy platform tłumaczą, że „sytuacja jest wyjątkowo niebezpieczna” i dlatego trzeba pokazywać ją w sposób szczególnie drastyczny.

Źródło: tvp.info

TK

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2017-02-28) | http://www.pch24.pl/pokaz-chamstwa-i-wulgarnosci-podczas-obchodow-rozowego-poniedzialku-w-niemczech,49776,i.html

Skip to content