Franciszek zadeklarował, że „muzułmański terroryzm nie istnieje”

Kiedy zobaczyłem nagłówki gazet twierdzące, że Franciszek powiedział, iż „muzułmański terroryzm nie istnieje”, pomyślałem, że to nie może być prawda. Po tym wszystkim kto mógłby zaprzeczyć, że islamscy radykałowie nie są zaangażowani w działalność terrorystyczną?

W ciągu ostatnich 30 dni w 25 różnych krajach miało miejsce 127 islamskich ataków terrorystycznych. W 2016 roku globalne ataki terrorystyczne ustaliły rekord wszech czasów i były o 25% wyższe niż rok wcześniej. Niestety, istnieje wielu światowych przywódców, którzy są tak politycznie poprawni i są przeświadczeni, że islam jest dobry, że nie mogą dopuścić do siebie faktu, że radykalny islamski terror jest napędzany przez radykalną islamską wiarę.

W przypadku Franciszka, to jest on niezwykle ostrożny by nie powiedzieć nic negatywnego na temat islamu, ponieważ znacznie utrudniło by to jego wysiłki zbliżenia wszystkich głównych religii świata.

Stwierdzenie, że „muzułmański terroryzm nie istnieje” jest tak skandaliczne, że musiałem solidnie potwierdzić, że Franciszek rzeczywiście wypowiedział te słowa. I znalazłem potwierdzenie na oficjalnej stronie Watykanu…. [link tutaj]

„Drugie jest odbiciem jakim podzieliłem się na najnowszym spotkaniu World Meeting of Popular Movements i czuję, że ważne jest aby raz jeszcze to powiedzieć: nie ma ludzi przestępców i żadna religia nie jest terrorystyczną. Chrześcijański terroryzm nie istnieje, żydowski terroryzm nie istnieje i muzułmański terroryzm nie istnieje. One nie istnieją. Źadni ludzie nie są przestępcami lub handlarzami narkotyków czy agresorami. „Biedni i biedniejsi ludzie są oskarżani o przemoc, a bez równych szans, różne formy agresji i konfliktu znajdą podatny grunt do wzrostu i ostatecznie eksplozję.” [7] We wszystkich narodach i religiach istnieją fundamentalistyczne i gwałtowne osoby, a z nietolerancyjną generalizacją stają się silniejsze, ponieważ żywią się nienawiścią i ksenofobiią. Konfrontując terror miłością pracujemy na rzecz pokoju.”

Według Franciszka, jeśli islamskim terrorystom po prostu da się „równe szanse” to moglibyśmy rozwiązać problem globalnego terroru raz na zawsze.

O czym on właściwie myśli?

Michael Snyder
endoftheamericandream.com

Link do oryginalnego artykułu: LINK

Za: PrisonPlanet.pl (2017-02-25)

 


 

Skip to content