Watykan będzie lepiej strzegł wizerunku Papieża

Aktualizacja: 2017-02-22 12:44 pm

Watykan zapowiada prowadzenie systematycznych kontroli odnośnie do wykorzystania wizerunku Papieża i oficjalnych emblematów Stolicy Apostolskiej. W wydanym dziś komunikacie prasowym przypomina się, że jest to jedno z zadań Sekretariatu Stanu.

Chodzi o to, by przesłanie Papieża docierało do wiernych w integralnej formie, a jego osoba nie była wykorzystywana w sposób instrumentalny. Watykan posłuży się w tym celu środkami przewidzianymi przez prawo międzynarodowe.

kb/ rv 

Za: Radio Watykańskie (22/02/2017)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Dopóki Franciszek-Bergoglio nie zaprzesta praktyk fotografowania się selfie z przygodnymi uczestnikami spotkań, zapowiedzi Sekretariatu Stanu o ochronie wizerunku Papieża będą jedynie pustymi przepisami. Poza tym, jak te “środki przewidziane przez prawo międzynarodowe” będą egzekwowane? Watykan pozwie do sądu (którego?) jakiegoś lewackiego karykaturzystę czy żydowskiego komika? (a jest to profesja etniczna w tzw. zachodnich telewizjach…)
Wolne żarty!

 


 

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=93950 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]