Rosyjski okręt szpiegowski podpłynął do Wschodniego Wybrzeża USA

Aktualizacja: 2017-02-15 4:44 pm

Okręt szpiegowski “Wiktor Leonow” może przechwytywać i rejestrować dane radarów i sonarów marynarki wojennej USA. Podpłynął do bazy łodzi podwodnych położonych w stanie Connecticut.

Kurs “Wiktor Leonow” prowadzi z południa. Media spekulują, że celem jego misji była obserwacja manewrów amerykańskich okrętów wojennych w pobliżu bazy Norfolk (zlokalizowanej w stanie Wirginia), będącej największą amerykańską bazą marynarki wojennej.

Rosyjska jednostka płynie przez wody międzynarodowe, ale w pobliżu wód terytorialnych USA. Amerykanie obserwują statek, jednak jak twierdzą media, uważają, że Rosja niepotrzebnie prowokuje swoją obecnością. O obecności okrętu poinformowała we wtorek telewizja Fox News.

Stacja podkreśliła, że zdażyło się to pierwszy taki przypadek od momentu zaprzysiężenia prezydenta Donalda Trumpa 20 stycznia. Wcześniej podobny incydent miał mieć miejsce w kwietniu 2015 roku.

kresy.pl / rmf24.pl

Za: Kresy.pl (15 lutego 2017)

 


 

Morze Czarne: incydent z rosyjskimi myśliwcami i amerykańskim niszczycielem

Kilka rosyjskich myśliwców przeleciało w niewielkiej odległości od niszczyciela marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych “USS Porter” znajdującego się na Morzu Czarnym. […]

Całość: Polskie Radio

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Jeden i drugi “incydent” miał miejsce na wodach międzynarodowych, skąd zatem tyle rabanu? Czyżby dlatego, że amerykański Kriegsmarine ma prawo do czegoś więcej niż inni?

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=93832 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]