Biskup na diecezji równy… papieżowi?

Aktualizacja: 2017-02-14 10:10 am

Z okazji nowego roku biskup diecezji Rockford David J. Malloy wystosował list do swych braci w kapłaństwie. Na początku, we wspaniałych słowach odnoszących się choćby do wielkoczwartkowej modlitwy Chrystusa, ordynariusz podkreślił potrzebę jedności w sprawowaniu Sakramentów, zwłaszcza Eucharystii. Niestety, w dalszej części przesłania biskup rozwinął jak zamierza tę jedność osiągnąć. Zaczął od zakazania celebracji Mszy Świętej ad orientem. Następnie, powołując się na art. 5 i art. 2 Summorum Pontificum, zakazał  celebracji Mszy Świętej w formie nadzwyczajnej. Hat-tricka zdobył zakazem dokonywania zmian w kościołach, czyli np. przenoszenia ołtarza i posągów, zmiany miejsca tabernakulum, czy też wprowadzenia balasek.

Rok Miłosierdzia w Kościele skończył się 20 listopada ubiegłego roku. „Rok” miłosierdzia dla katolików niepopierających posoborowego szaleństwa skończył się 28 lutego 2013 roku.

Źródło: http://blog.messainlatino.it/2017/01/il-vescovo-di-rockford-usa-abusa-del.html

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=93764 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]