Biskup na diecezji równy… papieżowi?

Z okazji nowego roku biskup diecezji Rockford David J. Malloy wystosował list do swych braci w kapłaństwie. Na początku, we wspaniałych słowach odnoszących się choćby do wielkoczwartkowej modlitwy Chrystusa, ordynariusz podkreślił potrzebę jedności w sprawowaniu Sakramentów, zwłaszcza Eucharystii. Niestety, w dalszej części przesłania biskup rozwinął jak zamierza tę jedność osiągnąć. Zaczął od zakazania celebracji Mszy Świętej ad orientem. Następnie, powołując się na art. 5 i art. 2 Summorum Pontificum, zakazał  celebracji Mszy Świętej w formie nadzwyczajnej. Hat-tricka zdobył zakazem dokonywania zmian w kościołach, czyli np. przenoszenia ołtarza i posągów, zmiany miejsca tabernakulum, czy też wprowadzenia balasek.

Rok Miłosierdzia w Kościele skończył się 20 listopada ubiegłego roku. „Rok” miłosierdzia dla katolików niepopierających posoborowego szaleństwa skończył się 28 lutego 2013 roku.

Źródło: http://blog.messainlatino.it/2017/01/il-vescovo-di-rockford-usa-abusa-del.html

Za: Myśl Konserwatywna - Tradycja ma przyszłośÄ‡ (14 lutego 2017) | http://myslkonserwatywna.pl/biskup-na-diecezji-rowny-papiezowi/

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content