Petersburg: władze miasta wspierają remont kościoła katolickiego

Aktualizacja: 2017-02-13 12:59 pm

Zwrócony katolikom kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na Cmentarzu Wyborgskim w Petersburgu powraca do stanu godnego miejsca kultu. Zakończył się pierwszy etap jego remontu.

W remoncie kościoła uczestniczyły władze miejskie północnej stolicy Rosji, wydzielając odpowiednie środki finansowe. Odrestaurowano fasadę, otwory okienne i dach. Na wieży ustawiono maszt zwieńczony pozłacanym krzyżem.

Kościół konsekrowano w 1879 r. W krypcie znalazły się groby arcybiskupów mohylewskich. Przy kościele działało czteroletnie gimnazjum prowadzone przez bł. Bolesławę Lament. W czasach sowieckich cmentarz zniszczono, a kościół najpierw zamieniono na skład warzyw, następnie na laboratorium przemysłowe.

W 2002 r. kościół zwrócono miejscowym katolikom. Na czas remontu wspólnota parafialna licząca 60 osób zbiera się na modlitwę w krypcie. Na 2018 r. przewidziano zakończenie robót i  ponowną konsekrację kościoła.

W. Raiter, Moskwa/ rv

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=93754 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]