99 procent syryjskich uchodźców w USA to muzułmanie. Chrześcijanie stanowią niecały procent

Wedle szacunków CIA 10 proc. ludności Syrii to chrześcijanie. W ubiegłym roku amerykański Kongres przyjął rezolucję potępiającą ludobójstwo wyznawców Chrystusa w tym kraju. Odpowiedzialność za zbrodnie ponoszą sunniccy wyznawcy islamu z ISIS. Mimo tego Waszyngton prowadził skandaliczną politykę imigracyjną.

Spośród ponad 17 tys. uchodźców przyjętych w roku 2016, prześladowani chrześcijanie stanowili mniej niż 1 proc. Z kolei 99 proc. to muzułmanie, w ogromnej większości sunnici (tylko 1 proc. z nich to szyici).

W tym tygodniu senator Tim Kaine, były kandydat na prezydenta Partii Demokratycznej, oskarżył Donalda Trumpa – w związku z jego dekretem, zakazującym wjazdu do USA muzułmanom z państw, mających największe problemy z terroryzmem – o próbę zmiany dotychczasowej polityki azylowej na korzyść chrześcijan.

9 września 2015 roku Republikanin Jeff Fortenberry przedstawił projekt uchwały stwierdzającej, że Państwo Islamskie dopuściło się ludobójstwa wobec chrześcijan i innych mniejszości religijnych w Syrii oraz Iraku. Izba Reprezentantów jednogłośnie zatwierdziła uchwałę 14 marca 2016 r. Senat jednogłośnie przyjął podobną uchwałę 7 lipca 2016 r.

Według CIA World Factbook 87 proc. mieszkańców Syrii stanowią muzułmanie, 10 proc. chrześcijanie, a 3 proc. druzowie. Factbook podaje, że jest tam też „nieliczna grupa” Żydów żyjących w Damaszku i Aleppo.

Departament Stanu ogłosił dane dotyczące liczby uchodźców syryjskich przyjętych przez USA. Spośród niemal 17,8 tys. syryjskich uchodźców aż 17,576 osób (98,8 proc.) stanowili muzułmanie. Tylko 156 osób (0,88 proc.) stanowią chrześcijanie. 17,357 osób to sunnici. W tym okresie przyjęto jedynie 37 szyickich azylantów.

Spośród 156 chrześcijan, którzy przybyli do Stanów Zjednoczonych jako uchodźcy, jest tylko 36 katolików. Tyle samo azylantów to prawosławni. Pięciu jest protestantami, czterech świadkami Jehowy. USA przyjęły także trzech druzów i jednego ateistę. Reszta to „inni chrześcijanie”.

W piątek 27 stycznia prezydent Donald Trump wydał dekret mający chronić USA przed muzułmańskimi terrorystami usiłującymi wjechać do kraju. Rozporządzenie prezydenckie wzywa Sekretarza Stanu do przyznawania azylu prześladowanym mniejszościom religijnym, nie wyróżniając żadnej konkretnej religii.

Senator Tim Kaine z Wirginii, który był nominowany na wiceprezydenta Partii Demokratycznej w zeszłorocznych wyborach, potępił decyzję Trumpa, oskarżając go, że wprowadza „test religijny”, który będzie faworyzował chrześcijan żyjących w krajach z większością muzułmańską. Zarzucił prezydentowi, że projektu rozporządzenia nie konsultował z ekspertami, którzy dobrze znają i rozumieją zasady systemu imigracyjnego USA.

Źródło: cnsnews.com

AS

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2017-02-03 ) | http://www.pch24.pl/99-procent-syryjskich-uchodzcow-w-usa-to-muzulmanie--chrzescijanie-stanowia-niecaly-procent,49210,i.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content