Trump ostro odpowiedział na krytykę senatora McCaina

Aktualizacja: 2017-01-30 12:04 pm

Prezydent USA na swoim koncie na Twitterze dał odpowiedź znanym z neokonserwatywnych poglądów senatorom Johnowi McCainowi i Lindsay Grahamowi.

29 stycznia senatorowie Partii Republikańskiej John McCain i Lindsay Graham wydali oświadczenie, krytykujące decyzję Trumpa o tymczasowym zawieszeniu wydawania wiz obywatelom siedmiu państw zamieszkanych głównie przez muzułmanów i przyjmowania ich na terytorium USA. Senatorzy stwierdzili, że realizacja prezydenckich decyzji to “pochopny proces, który może spowodować ryzykowne efekty” oraz, że Stany Zjednoczone “nie powinny odwracać się plecami do uchodźców”. Określa nawet decyzję Donalda Trumpa mianem “samookaleczenia w walce z terroryzmem”.

Donald Trump odpowiedział już na słowa senatorów. Jak napisał na Twitterze: “Wspólne oświadczenie dawnego kandydata na prezydenta Johna McCaina i Lindsaya Graham jest błędne – są zasmucająco słabi w [temacie] imigracji. Dwóch senatorów powinno skoncentrować swoją energię na walce z ISIS, nielegalną imigracją oraz bezpieczeństwie granic, zamiast wiecznego szykowania się do rozpoczęcia III wojny światowej”. Prezydent USA w jasny sposób nawiązał w ten sposób do neokonserwatywnych poglądów McCain, który jest znanym militarystą, zwolennikiem militarnych ataków na państwa postrzegane przezeń jako wrogie lub niepoprawne ideologicznie, w celu “zmiany reżimu”. McCain popierał aresję na Libię, a także nawoływał do ataku na Syrię. Pozostaje też zwolennikiem zbrojenia Ukrainy przez USA i kontynuowania konfliktu z Rosją, w kontekście czego krytykował Trumpa za jego poszukiwania drugi odprężenia w relacjach z Moskwą. McCain zajmuje wrogie stanowisko nawet wobec tych państw Europy Środkowej, które nie chcą realizować agendy ideologicznej i politycznej, którą uważa za słuszną. Premiera Węgier Viktora Orbana McCain określił mianem “neofaszystowskiego dyktatora”

mccain.senate.gov/twitter.com/kresy.pl

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=93437 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]