Bronisław Komorowski: ludobójstwo na Wołyniu? To było dawno temu!

Aktualizacja: 2017-01-29 4:57 pm

Podczas rozmowy o rzezi wołyńskiej na antenie stacji Polsat News, były prezydent Bronisław Komorowski zbagatelizował kwestię tamtego ludobójstwa krótkim zdaniem: „to było dawno temu!”.

Dyskusja toczyła się między byłym prezydentem, Bronisławem Komorowskim, a byłym premierem, szefem SLD i członkiem PZPR, Leszkiem Millerem. W pewnym momencie dyskusja zeszła na temat dewastacji polski grobów na Ukrainie, na cmentarzu w Bykowni.

Komorowski uznał, że… wszystkiemu winien jest PiS. – Fakt, że mamy teraz gorszą relacje z Europą, wpływa na politykę Ukrainy wobec Polski – powiedział.

Jednak postkomunista Miller zwrócił uwagę na hołdowanie antypolskiemu banderyzmowi wśród młodych Ukraińców. – Nie zapominajmy o mnożących się przypadkach dewastacji polskich pomników na Ukrainie, co bierze się z procesu wychowania młodzieży ukraińskiej, gdzie spotkania byłych żołnierzy SS Galizien urastają do rangi uroczystości narodowej. To wszystko się dzieję za przyzwoleniem władz ukraińskich i powinno spotkać się z protestem władz polskich – mówił.

Na koniec politycy weszli w krótki spór. – Ale to było ludobójstwo – powiedział do Komorowskiego Miller. – Ale to było dawno temu – odparował były prezydent.

Źródło: tvrepublika.pl

ged

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=93417 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]