Katolicki biskup pobity w czasie Mszy św. w Newark, New Jersey

Aktualizacja: 2017-01-29 4:53 pm

Jak poinformowała agencja UPI, w sobotę, 29 stycznia w czasie Mszy św. w Bazylice Katedralnej Najświętszego Serca w Newark w stanie New Jersey został napadnięty i pobity ks. Manuel A. Cruz, biskup pomocniczy Archidiecezji Newark.

Napastnik przewrócił duchownego przy ołtarzu i dotkliwie bił po głowie. W wyniku bandyckiego incydentu na wardze Bpa Cruz’a założono dwa szwy i stwierdzono naruszenie kilku zębów.

48-letni mężczyzna z New Jersey natychmiast został aresztowany i oskarżony za napaść. Obecność w czasie incydentu zastępcy szeryfa umożliwiła szybką identyfikację, jak się okazało osobnika z wcześniej nie notowaną kryminalną przeszłością.

Rzecznik prasowy archidiecezji podkreślił wielkie zaskoczenie wydarzeniem jakie miało miejsce w bazylice; dziękując stróżom prawa wyraził wdzięczność za udane pochwycenie napastnika.

opr. wg/PCO

  • Read in English…..[“Auxiliary Catholic bishop punched in the face during mass in New Jersey”]

Źródło: Informacje UPI, 29 stycznia 2017.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=93413 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]