Segregacja płciowa w szwedzkiej szkole

Aktualizacja: 2017-01-17 2:52 pm

INFO: Dyrekcja pewnej szwedzkiej szkoły podzieliła uczniów na klasy zgodnie z ich płcią, aby w ten sposób… zwiększyć ich pewność siebie.

Zmiany szkoły w Adolfsbergu z Ã–rebro nie podobają się jednak samym uczniom, którzy wskazują, że gdyby chcieli chodzić do szkół bez kontaktu z płcią przeciwną, to by się po prostu do takich zapisali. 

Ostatnia publiczna szkoła w Szwecji, w której działała segregacja płciowa, została zamknięta w 1974 r. W 2016 r. jednak szwedzki sąd orzekł, że islamska szkoła ze Sztokholmu ma prawo do wprowadzenia segregacji płciowej w swoich klasach. 

Źródło: www.na.se

Opracował: JW

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=93013 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]