Aktualizacja strony została wstrzymana

Prezydent Autonomii Palestyńskiej: Watykan całkowicie uznał Palestynę jako niepodległe państwo

Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud otworzył ambasadę Palestyny przy Watykanie.

Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas został dzisiaj przyjęty na audiencji przez papieża Franciszka w Watykanie. Po spotkaniu otworzył on Ambasadę Palestyny przy Stolicy Apostolskiej, a także oświadczył, że Watykan uznał niepodległość jego państwa. Abbas dodał także: Mam nadzieję, że inne kraje wezmą przykład ze Stolicy Apostolskiej. Było to kolejne w ostatnim czasie spotkanie szefa Autonomii z papieżem Frnaciszkiem. Ojciec Święty miał powiedzieć na przywitanie Abbasa, że to przyjemność gościć pana znowu.

Po spotkaniu, podczas inauguracji ambasady, Abbas oświadczył, że otwarcie placówki dyplomatycznej to znak, że papież kocha naród palestyński. W trakcie Audiencji Abbas podarował papieżowi kamień pochodzący z Golgoty, ikony Jezusa oraz Świętej Rodziny, a także książkę o relacjach między Stolicą Apostolską a Palestyną i materiały na temat remontu bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem.

Palestyński przywódca podczas konferencji prasowej odniósł się do potencjalnego przeniesienia ambasady USA z Tel Awiwu do Jerozolimy. Stwierdził: Jeśli taka będzie decyzja Trumpa, to nie pomoże ona pokojowi. Mam nadzieję, że to się nie wydarzy.

kresy.pl / rp.pl

Za: Kresy.pl (14 stycznia 2017) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/prezydent-autonomii-palestynskiej-watykan-calkowicie-uznal-palestyne-jako-niepodlegle-panstwo

Skip to content