Szykuje się prowokacja w Ełku

Aktualizacja: 2017-01-2 12:26 pm

Organizowany w święto Trzech Króli „Marsz solidarności z Muzułmanami w Ełku ” to iskra na beczkę prochu. Przygotowuje to „tęczowa” organizacja z Warszawy, która przyjeżdża tutaj na „gościnne występy”. MSWiA i władze miasta powinny zakazać tego wydarzenia, które może mieć nieobliczalne skutki.

ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Za: isakowicz-pl (2 stycznia 2017)

 


 

Zarzut zabójstwa dla obywatela Tunezji. Po zamieszkach w Ełku policja zatrzymała 28 osób

Prokurator rejonowy Wojciech Piktel poinformował o postawieniu obywatelowi Tunezji zarzutu zabójstwa w związku ze śmiercią 21-latka w Ełku. Po zamieszkach jakie wybuchły w mieście, policja zatrzymała 28 osób.

„W tej chwili w Ełku jest spokojnie. Policjanci nadal zabezpieczają to miejsce, żeby nie doszło do ponownego zakłócenia porządku. Będą interweniować, gdyby tak się stało” – stwierdził sierż. szt. Rafał Jackowski z zespołu prasowego warmińsko-mazurskiej policji. Jak poinformował, protest zakończył się w niedzielę przed północą.

Policja zatrzymała 28 osób. Mogą one odpowiadać za zniszczenie mienia albo zakłócenie porządku publicznego.

W sobotę między godz. 22 a 23 przed jednym z barów z kebabami w Ełku doszło do awantury. Według doniesień medialnych poszło o petardę rzuconą w stronę lokalu, lub do jego wnętrza. 21-latek zmarł wskutek ranienia nożem. TVP Info podało nieoficjalne informacje, z których wynika, że zatrzymano cztery osoby: dwóch Algierczyków, Tunezyjczyk i Marokańczyk.

W niedzielę pod lokalem z kebabami zgromadziło się kilkaset osób. Oddział policjantów odgrodził kordonem agresywne osoby. Policja zatrzymała dwudziestu uczestników demonstracji, z których część rzucała w stronę lokalu i radiowozów kamieniami, butelkami i petardami. Wiadomo też, że z tłumu padały hasła mocno nieprzychylne arabom, a sam lokal został zdemolowany. 

Policjantom z Ełku pomagali funkcjonariusze z Olsztyna, którzy zostali wezwani na miejsce do pomocy. Wieczorem na miejscu zjawiła się również Źandarmeria Wojskowa.

W poniedziałek wykonana zostanie sekcja zwłok, by ustalić przyczynę śmierci 21-latka. Prezydent miasta Tomasz Andrukiewicz powiedział dziennikarzom: „Doszło do wielkiej tragedii. Chciałbym zaapelować i prosić mieszkańców o spokój i uszanowanie tragedii, jaką przeżywa rodzina 21- letniego Daniela. Zaproponowałem pomoc psychologiczną tej rodzinie”.

Źródło: TVP INFO, Radio Olsztyn

kra, luk

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2017-01-02)

 


 

Wiadomości TVP 1 przemilczały zamordowanie dwóch nastolatek na Dolnym Śląsku

W głównych Wiadomościach TVP 1 nie było ani jednego słowa o zamordowaniu w Jeleniej Górze dwóch polskich nastolatek przez pijanego kierowcę z Ukrainy. Z kolei info o zamordowaniu w Ełku 21-latka przez Arabów znalazło się dopiero na 6 miejscu. To ma być telewizja, która używa dumnej nazwy „polska”? Wstyd!

ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Za: isakowicz-pl (2 stycznia 2017)

 


 

Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=92617 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]